Držíš v pravej ruke svoj smartfón. S touto ženou si píšeš už istý čas. Všetko prebieha v poriadku. Je výrečná povedala ti o sebe mnoho osobných informácii. V každej správe ti posiela emotikony a na tvoje správy odpovedá pomerne často. Investuje do konverzácie rovnakou mierou ako aj ty. Dohodli ste sa, že spolu nabúdúci týždeň pôjdete do kina. A potom sa to stane…

ŽIADNA ODPOVEĎ…

NEODPÍŠE…

Ocitneš sa pred konfliktom: „ Ako dlho mám čakať než jej napíšem?“

Čo by si mal urobiť v prípade, keď neodpisuje?

Ak si náhodu narazil na tento web, je možné, že tak trochu utápaš v tom ako písať ženám. Na tom nie je nič nepochopiteľné. Nie je to niečo, za čo by sa mal hanbiť alebo za čo, by som ťa išiel súdiť. Chcel by som ti predstaviť naozajstný dôvod, pre ktorý ti neodpisuje. Existujú ľudia, ktorý sú v komunikácii zručnejší a potom existujú ľudia u ktorých to nie je silná stránka.

Drvivá väčšina mužov jednoducho zlyháva.

Predstav si, že si sa práve zobudil. Hneď prvou vecou, ktorú by si mal urobiť je to, aby si chytil do ruky svoj smartphon a chcel si zistiť, či si získal notifikáciu od ženy, po ktorej nesmierne túžiš.

Pred tým, než vstaneš z postele jej pošleš správu. Umyješ si zuby, osprchuješ sa a začneš svoj deň.

Je obed. Až doteraz si bol príliš zaneprázdnený kvôli škole alebo práci a toto je prvá voľná chvíľa, keď si môžeš skontrolovať telefón. Tvoje myšlienky na ňu, ťa sprevádzajú celé dopoludnie.

Ešte stále ti neodpísala.

A čo je ešte horšie – Zistíš, že si tvoju správu prečítala.

Tvoj žalúdok sa scvrkne.

Pýtaš sa sám seba: „Čo som urobil zle?“.

Teraz nebudeme rozoberať, či si jej napísal niečo nevhodné.

Dôvod, pre ktorý si si zničil šance na to, aby si túto ženu spoznal nesúvisí s tvojimi správami.

Spočíva v tvojej zúfalej potrebe od nej získať odpoveď. Na ceste pátrania po správnej príčine ťa zachváti posadnutosť. Chceš od nej reakciu.

Je veľmi pravdepodobné, že následne spadneš do jednej z troch pascí:

1.Budeš sa cítiť urazene, kvôli tomu, že ťa ignorovala.

2. Budeš sa cítiť dotknute a mrzuto.

3.Budeš šťastný ako dieťa na Štedrý večer v prípade, že ti odpíše.

Vidíš ako príliš vysoká túžba po ženskej reakcii vedie k nevhodným správam? Stávaš sa obeťou svojej vlastnej posadnutosti a nedokážeš sa povzniesť nad svoje vlastné emócie.

Riešením je sa k situácii postaviť s nadhľadom, prijať fakt, že to nie si ty, ale hormóny, ktoré ti v hlave robia túto šarapatu. Tieto hormóny sú tak silné, že ti jednoducho nedovolia konať racionálne. Nie si to ty. Len akési “chemické procesy”.

Tieto odpovede zabezpečia jedine to, že sa ženy od teba budú tak vzdaľovať, že budeš musieť aj v nastaveniach Tindra určiť maximálnu vzdialenosť na 500 km He He.

Takže ako sa zachovať v situácii, keď si ignorovaný?

Je možné, že sa ti práve teraz nebude páčiť to, čo ti napíšem a nebudeš s tým ani súhlasiť ale som tu na to, aby som ti povedal čo potrebuješ vedieť a nie to, čo chceš počuť.

Neodpovedaj jej ihneď a sústreď sa na niečo iné. Odlož si svoj telefón do kapsy, choď s kamošom na kávu, zapni si Netflix alebo sa venuj svojim koníčkom. Musíš sa na tú to situáciu pozrieť s nadhľadom.

Prinútilo by ju tvoje čakanie na to, aby ti odpisovala?

Nie.

Dôvod prečo ti takto radím je ten, aby si si to u nej nepokazil.

Pretože ak jej zašleš správu, v ktorej budeš pôsobiť tak, že ju veľmi potrebuješ, že po nej neskutočne túžiš, že bez nej nič neznamenáš je možné, že sa sabotuješ.

Musíš z toho vytriezvieť, aby si mohol pokračovať v konverzácii.

Uvedom si, že toto je iba jeden krok vo veľmi dlhom procese.

Ako dlho by si mal čakať pred tým, než jej znovu odpíšeš?

Úspešne aplikuj túto radu a už nikdy sa nebudeš musieť zaoberať tým, ako dlho by si mal čakať pred tým, než jej pošleš správu.

Pokiaľ pociťuješ strašnú potrebu po tom, aby si jej napísal si v nezávideniahodnej situácii. Pocity, ktoré privádzajú to, že ťa ignoruje môžu byť intenzívne a bolestivé.

Ale je nutné, aby si jej neposlal správu v ktorej by si jej dal jasne najavo, že ju veľmi chceš a že si bez nej stratený. Teraz si paralyzovaný, ovládajú ťa emócie a nedokážeš uvažovať racionálne. Musíš byť vytrvalý a počkať.

Ale ako dlho vlastne?

Toto môže byť rôzne. Záleží na kontexte.

Spoznal si sa s ňou osobne? Alebo cez Tinder? Alebo je to tvoja priateľka?

Lebo táto prílišná snaživosť sa prejavuje aj vo dlhodobých vzťahoch a teda neplatí to len pre zoznamovacie aplikácie.

Na každú z týchto situácii existuje mierne odlišná odpoveď.

Ale ešte pred tým, než sa sa pustíme do prvého prípadu tak si uvedom, že ma v tomto nemôžeš brať dogmaticky. Akákoľvek medziľudská komunikácia obsahuje elementy náhody a teda nasledujúce rady nemôžu platiť vždy a všade.

Pustíme sa do prípadu, keď si ženu spoznal v bare, na ulici alebo prostredníctvom svojho spoločenského kruhu známych a priateľov.

Čo ak tvoje správy ignoruje žena, ktorú si spoznal osobne.

Keď tvoje správy ignoruje žena, ktorú si spoznal osobne nechaj ju čakať 24 až 72 hodín.

Prečo len tak krátko?

Pretože to ako dlho ju necháš čakať záleží na tom, ako veľmi si začlenený v jej živote.

Pokiaľ si ju spoznal iba nedávno, môže ťa považovať za cudzinca.

To, čo chceš v tejto situácii zabezpečiť je aby si zmenil to, ako ťa vníma. nemôže o tebe premýšľať ako o chlapovi z ulice alebo z baru. Musí o tebe začať premýšľať ako o niekom, kto sa pomaly stáva súčasťou jej života. A preto to musí byť v tomto časovom intervale. Takže na jednej strane by si si mal udržať odstup a na strane druhej by si nemal čakať príliš dlho, lebo sa môže stať to, že jej z hlavy úplne vyšumíš.

Čo ak tvoje správy ignoruje zhoda na Tindry?

Jedná sa o rovnakú situáciu ako v predchádzajúcom odseku. Mohol by si sa domnievať, že by by bolo dobré, keby si čakal kratšie.

Nesúhlasím.

Nebombarduj ju správami.

Niektoré ženy sa na Tinder neprihlasujú často. Sú síce registrované ale využívajú ho iba okrajovo. A teda mal by si sa opäť snažiť o to aby si si k nim vybudoval dôveru. Tým, že jej nenapíšeš ihneď jej dáš najavo, že máš dôležitejšie veci na práci a nie si na ňu odkázaný. Nie si zúboženým a zarmúteným mužom, ktorý dúfa v to, aby mu aspoň jedna žena odpísala. Práve naopak ak máš určité ciele a koníčky, tak žiješ život aktívne. A pokiaľ žiješ svoj život naplno budeš komunikovať to, že si atraktívny.

V podstate sa teda začneš správať na Tindry ako atraktívne dievča – budeš žiadaný.

Ženy inklinujú k tomu, aby prostredníctvom Tindra spoznávali zaujímavých mužov ale jedine v prípade, že preukážu určité znaky správania, ktoré to potvrdzujú. To, že je tvoj osobný život tvojou top prioritou, a že sa v ňom niečo deje ťa urobí v jej očiach oveľa viac atraktívnym.

Čo ak neodpisuje tvoja frajerka?

Tu to záleží od toho, ako to máte vo vzťahu nastavené. Ak spolu zo svojou partnerkou konverzujete každý deň (čo by som mimochodom neodporúčal) a ona podozrivo neodpovedá, bude stačiť 24 hodín. Pokiaľ každý druhý deň tak 48 hodín. Tu to záleží od toho ako to máte vo vzťahu nastavené.

Rieš to naozaj iba v prípade, že neodpovedá dlhšie než je obvyklé. Uvedom si jej zvyklosti a návyky. Trvá jej to bežne minúty alebo hodiny než sa ozve?

Akonáhle príde ten správny čas tak je napíš.

Ale jedine v prípade, že sa v tvojej mysli neobjavujú myšlienky typu:

 • Určite so mnou hrá hry.
 • Čo som zase urobil zle?
 • Toto mi bude musieť vysvetľovať!

Nechceš predsa narušiť svoj vzťah a stratiť ženu, ku ktorej máš vytvorené silné puto.

Nepodnikaj krížovú výpravu proti žene, ktorú miluješ a poznáš niekoľko rokov. Nevieš aký je za tým dôvod. Nemusí to mať s tebou nič spoločné.

Keď sa jej ozveš maj na pamäti, že si nemôžeš dovoliť to aby ťa ovládli tvoje emócie. Pokiaľ sa mi moja priateľka neozve, tak jej zvyčajne zavolám cez WhatsApp a poviem:

„Hej, je všetko v poriadku? Len sa chcem uistiť že si ok.“

Nech už urobíš čokoľvek za žiadnu cenu na ňu neútoč kvôli tomu, že ti neodpísala. Ventilovanie hnevu nič nenapraví, nadutosť taktiež.

Prinajhoršom sa kvôli tomu pohádate a teda zachovaj sa v tejto situácii ako muž.

Nie je to len o načasovaní

Existuje ešte jeden faktor, ktorý ti môže situáciu skomplikovať – Obsah tvojich správ.

Napíš vhodnú správu a konverzácia bude pokračovať.

Napíš hlúposť a navždy pochováš šancu ju spoznať osobne.

Uveďme to na konkrétnom príklade.

Máme chlapa menom Jozef.

Jozef sa spoznal na Tindry so Zuzanou. Veľmi rýchlo si s ňou vymenil telefónne číslo a začal si s ňou písať na messengery.

Na utorok si so Zuzanou dohodol rande.

Po večeri ju odprevadil k sebe domov a strávil spolu noc.

Dohodnú sa predbežne na tom, aby sa znovu stretli.

Všetko je super.

Ráno pošle Jozef Zuzane svoju prvú správu:

Neodpovie.

Jozef je ale ale pohoďák a niečo také ho nerozhádže. Toto nie je niečo, čo by mohlo zlomiť zdatného a normálne zmýšľajúceho chlapa akým je Jozef. Veľmi si s ňou rozumel a predpokladá, že rande č. 2 je jasná vec.

Presuňme sa štvrtok. Po práci prišiel Jozef domov a začína mať z tejto situácie zlé pocity…

Ticho…

Jozef začína byť frustrovaný a o ďalších 30 minút zašle ďalšiu správu.

Prejde ďalších 5 minút…

A potom príde niečo, čo Jozefa vôbec nepoteší.

Zuzana si prečíta jeho správu ale neodpíše mu.

Jozef spanikári a začne jej impulzívne písať:

Zuzana si to znova prečíta ale neodpovie.

Toto evidentne nie je správny spůsob ako ísť na to.

4 dôvody pre ktoré, ti naspäť neposiela správy

Prečítaj si to toto ešte pred tým, než sa rozhodneš čokoľvek urobiť. Pretože pokiaľ nemáš potuchy prečo ťa ignoruje a ty jej napriek tomu pošleš správu, môže to byť posledná správa, ktorú jej pošleš pred tým, než si ťa blokne. Ak tušíš, kde je pes zakopaný a odpovieš jej správou, ktorú od teba očakáva jej príťažlivosť voči tebe stúpne.

Predstav si, že máš zhodu na Tindry s ktorou si si vymenil niekoľko správ a potom nastane ticho…

Čo sa deje?

Prečo ťa ignoruje?

Môže v tom byť zapletených mnoho dôvodov. Prejdime si tie najdôležitejšie.

Nemá čas

Je zavalená prácou. Dokončuje si diplomovú prácu. Je s rodinou.

Nech už je to čokoľvek, žiada si to jej plnú pozornosť.

Osobné problémy

Má chrípku. Pohádala sa s najlepšou kamarátkou. Nastala tragická udalosť v jej rodine. Pohádala sa so svojím nadriadením kvôli tomu, že ju nepovýšil.

Proste sa objavia starosti každodenného života.

Pokiaľ sa jej život skomplikuje posunie ťa na vedľajšiu koľaj. Nezávisle od toho, že si jej padol do oka.

Za nič v týchto situáciách nemôžeš a nič s tým neurobíš.

Nemá záujem

Prečo?

Vďaka tebe sa necíti dobre.

Alebo ešte horšie – necíti vôbec nič.

A nezáleží na tom, že si v nej vzbudil záujem, keď došlo k zhode.

Tvoje správy zlyhali v tom, aby s ňou pohli a ďalej ťa už nechce vidieť.

Je to podobné ako keď si osobne od ženy vypýtaš telefónne číslo a ona vtedy túži po tom aby si ste sa spolu stretli znovu.

Ale keď jej nasledujúce ráno niečo napíšeš, jednoducho nemá náladu a jej názor na stretko je úplne opačný.

A nakoniec…

Nedôveruje ti

Pre mnohých mužov je práve toto veľmi ťažké pochopiť. Pretože môžeš viesť konverzáciu so ženou a nespozorovať to.

Chattovala s tebou, išlo to všetko presne tak, ako to malo ísť, bol tam flirt a trochu všetko nasvedčovalo tomu, že to speje k tomu aby ste sa zblížili.

Ale zrazu odpovede prestali padať.

A nie je to preto, že si sa jej nepáčil.

Tých niekoľko konverzačných bublín je dôkazom, že sa zabávala. Ignoruje ťa, pretože ti neverí. Si pre ňu príliš neosobný. Niečo na tvojom profile jej k tebe nesedí.

Takže napriek tomu, že si sa objavil na jej radare , nechce ťa vidieť kvôli strachu z toho že by si sa naplnili jej najhoršie očakávania – že, si jej o sebe tvrdil veci, ktoré nie sú pravdivé.

Ták a teraž už vieš aké sú dôvody jej minimálnej odozvy.

Čítaj ďalej aby si sa dozvedel, či ju zaujímaš.

Ako vedieť, či ju zaujímaš

Trháš si niekedy vlasy kvôli tomu, že ťa ignoruje?

Vďaka tomuto typu, môžeš dostatočne rýchlo spozorovať to, či si ju odstrašil alebo či je busy.

A to je niečo, čo je kľúčové.

Pretože keď ti neodpisuje, tak jediné čo chceš, je vedieť či u nej máš ešte stále šancu.

A kedže sa jej toto samozrejme nemôžeš spýtať, potrebuješ niekoho iného aby ti v tomto pomohol.

A toto tu budem práve ja. Musíme zistiť, či má záujem alebo nemá záujem.

Takže ako niečo také môžeme zistiť?

Tým, že sa sebareflexívne zamyslíš nad svojimy správami.

Povedal by si o sebe že:

 • sa pýtaš na mnoho otázok?
 • si nudný?
 • vôbec v konverzácii neriskuješ?

Potom je pravdepodobné, že si hádže polená pod nohy.

Byť nudným predstavuje smrť v konverzácii. Je dobré ak je vďaka tebe veselá a je dobré ak je vďaka tebe rozčúlená. Čo je nie je dobré je to, ak sa kvôli tebe nudí.

Ty by si chcel spoznať niekoho takého? Šance, že k niečomu takému by došlo sa blížia nule.

Dobrou správou je, že pokiaľ si si prečítal vašu konverzáciu a poriadne si sa na nej nasmial pravdepodobne si urobil dobrú prácu v tom, aby sa cítila dobre.

V tomto prípade je jednoducho možné to, že si prečíta tvoje správy, niečo ukradne jej pozornosť a zabudne ti odpísať naspäť.

To znamená, že stále máš pri nej šancu!

Zašli jej ďalší text, ktorý jej pripomenie ako si zábavný a odpoveď na seba nebude dlho čakať.

Čo jej určite nepísať?

Čo by si jej teda určite nemal písať?

To, čo uvidíš v nasledujúcich riadkoch, by si jej určite nemal zasielať. Zasielaj jej to jedine v prípade, že by si s ňou chcel viesť jednostranný monológ.

Získal si zhodu na Tindry a užil si si dobrý chat.

Smiala sa tvojím vtipom. Hrala tvoju hru.

Pýtala sa ťa na otázky.

Si na 1337% presvedčený, že si s tebou užívala konverzáciu. Čo robí tú odmeranosť na jej strane veľmi zvláštnou.

Takže jej pošleš správu.

Alebo jej pošleš bezvýznamné info z tvojho dňa:

Nechcem ťa zbytočne kritizovať, ale ani jedna z týchto správ ti nepomôže.

Premýšlaj, čo by ti na to mohla odpísať?

A:

Bude zívať nudou. Nie je nič, čo by ju v tomto prípade mohlo zaujať.

Pokiaľ nebude odpisovať, to čo určite nechceš je zasielať jej:

 • Triviálne fakty o jej živote, ktoré by ju mohli uspať.
 • Všedné otázky s predvídateľnými odpoveďami.
 • Komplimenty na pripomenutie ako veľmi sa ti páči.
 • Oduté výkriky, ktorými si chceš získať pozornosť.

Čo by si jej mal napísať?

Práve teraz sa naučíš, ako by si mal priviesť stratenú konverzáciu naspäť k životu. Nejde o žiadnu raketovú vedu iba o solídne textovanie.

Povedzme, že si s ňou píšeš niekoľko dní.

Ale teraz jednoducho neodpisuje a ty jednoducho nevieš, čo by si jej mal napísať aby si ju od seba neodstrašil.

Daj sa do pohody.

Pripomeň jej to, čo ste spolu zažili.

Pokiaľ vaša konverzácia bola super, určite si jej napísal niečo, čím si ju rozveselil. Som si istý, že sa tam vyskytla časť, keď ti zaslala oveľa viac správ, než mohla.

Zisti, aký typ humoru ju dokázal rozosmiať alebo urob ešte viac.

Miluje Disney filmy?

Pošli jej toto:

Čím dlhšie sa na tento obrázok pozeráš, tým väčším úchylom si.

Miluje prírodu?

Týmto pohybom ťažko odolať.

Čo robí tieto správy dobrými je to, že:

 • Dávaš najavo, že ňou nie si posadnutý – vyvolávaš smiech prostredníctvom obrázku.
 • Tieto správy si od nej nevyžadujú odpoveď.
 • Nie si nudný.

Aby sme si to zhrnuli.

Staň sa darcom, bavičom, pútavým rozprávačom príbehov.

Či už je to meme, video, pieseň, hlasová nahrávka alebo text, malo by to byť niečo , čo ozvláštni jej deň. Nemusí to byť epické dobrodružstvo o tom ako si na dovolenke v Indii utekal pred bengálskym Tigrom.

Jej odpoveď by na seba nemala nechať dlho čakať.

Môžeš k týmto obrázkom napísať aj:

Nech sa už zachováš akokoľvek nebuď na seba prísny a konaj tak, aby si ukázať, že ako muž máš svoju cenu…