Takže sa ti na (Tindri alebo Badoo) podarilo niečo úžasne. Získal si zhodu s atraktívnym dievčaťom. Teraz sa tvoja hlava točí okolo jedinej myšlienky: „Čo žene napísať ako prvé? “. Pokiaľ sa nemýlim, tvoj mozog sa snaží vymyslieť  počiatočné nosné rakety konverzácie, ktoré by odpálil váš rozhovor prvou vetou až na mesiac. Dovoľ mi aby som ti prezradil jedno tajomstvo.

Perfektná prvá správa

Nič také ako perfektná prvá správa neexistuje pretože názory, preferencie a sympatie žien s ktorými máš zhodu sú rovnako rôznorodé ako tváre, ktoré ti mihnú pred očami, keď na Tinderi swajpuješ.  Každá žena má vlastnú hlavu a spôsob akým uvažuje o komunikácií. To či ti odpíše na tvoju správu je čisto jej rozhodnutím.  V tomto článku ti ponúkam postup ale to že to bude fungovať na akékoľvek dievča negarantujem.

Môžeš na internete nájsť neskutočné množstvo rád na to, ako začať konverzáciu s dievčaťom cez internet. Je kľudne možné, že si si už určité veci naštudoval a asi tak trochu voči týmto radám skeptický. Mám svoj vlastný pohľad na vec ale neodpustím si spomenúť prečo neodporúčam rady, ktoré sú uverejnené na mainstreamových  blogoch a v bulvárnych plátkoch.

Odkazuj na jej profil alebo fotografie

Toto je jedna z naviac rozšírených rád, s ktorou si už určite prišiel do kontaktu. Existuje pre to skvelý dôvod. Je to absolútne relevantná rada  – Ľudia milujú to, keď môžu rozprávať o sebe. A tým, že  v konverzácii spomenieš niečo, čo o sebe  napísala do svojho profilu (BIO), získaš zaručený recept na to, ako si získať jej  pozornosť a zaručiť, že ťa budú vnímať ako niekoho, kto so o ňu naozaj zaujíma. Jednoducho z toho vyplýva, že ti záleží aj na iných kvalitách než je veľkosť ženského hrudníka.

Problém je v tom, že je to tak trochu… predvídateľné. Je to strašne všedný prístup  a ženy s mnohými zhodami (pravdepodobne tie, kvôli ktorým by si daroval pravú obličku aby išli s tebou na kávu) boli pravdepodobne  zasypávané správami, ktoré sa týkali ich ich obľubených hudobných kapiel a filmov. Ženy si už mnohokrát pred tebou prečítali správu: „Wow a ty si tiež fanúšik [vlož meno populárnej hudobnej skupiny] ? To je super! Aká je tvoja obľúbená skladba?“

Takže bohužiaľ za nedostatočnú originalitu dostávaš čierny bod. Taktiež tu existuje iné nebezpečenstvo. Je možné, že to začneš ťahať konverzáciu tak aby z nej vyplívalo, že máte niečo spoločné.

Obidvaja máte predsa doma psa alebo fandíte tej istej hudobnej kapele. A teda existuje logický dôvod, pre ktorý by ste sa mali spoznať, alebo nie?

Nie.

Ide o to, že  projektuješ vzájomné sympatie príliš skoro, bez toho aby si túto ženu v skutočnosti poznal, bez toho, aby to bol skutočný fakt.

Ako môžeš niečo takéto napísať, keď si ju naživo nikdy nevidel? Takto vyjadríš jedine svoju slabosť a pocit beznádeje z nedostatku ženskej spoločnosti. V komunite zvádzačov sa tejto situácií zvyklo hovoriť tak,  že sa chlap snaží zbaliť dievča na citovej úrovni predčasne. Snaží sa vybudovať takzvaný „rapport“ príliš rýchlo a ešte pred tým, než v žene vytvorí príťažlivosť. To je zlá stratégia.

Znova by som chcel zopakovať, že otázky by si mal vo svojich spravách používať iba sporadicky. A čo ak nastane situácia, že jej BIO bude  prázdne a na jej fotografiách nebude nič, čoho by si sa mohol chytiť?

Ako by si sa zachoval v tejto situácii?

Použil naučené hlášky?

Doporučujem ti odlišný prístup.

Proste buď sám sebou

Inak povedané, využívaj svoje prednosti. Výhody, ktoré ťa neférovo posúvajú pred ostatných mužov. Toto je skvelá rada, ktorá je mimochodom strašne dobre použiteľná aj mimo balenia žien online. Len sa zase ocitneme v slepej uličke, pretože nevieme ako túto radu uplatniť v praxi.

Čo ak si utiahnutý introvert, ktorý programuje v  jazyku Python a má z nádhernými ženami iba negatívne skúsenosti (ak vôbec)? Čo ak rozumieš dokonale makroekonomickým trendom ale pokiaľ o svojej vášni začneš rozprávať niekomu, kto sa o tento obor nezaujíma  začne zívať nudou? Platí aj v týchto situáciách rada  – „buď samým sebou“?

Ajkeď ťa to asi prekvapí odpoveď na túto otázku je áno.

Pamätaj kde ležia tvoje silné stránky a nesnaž sa pôsobiť ako parketový lev, keď navštíviš nočný klub raz za 6 mesiacov. Možno vidíš úspech pri iných mužoch, ktorý sa týmto spôsobom prezentujú, ale v situácii keď to nie je tvoj prípad to môže končiť katastrofálne. Skôr alebo neskôr pravda vyjde najavo.

Predstav si, že by sa holka nezamilovala do teba ale do dokonale vymodelovanej  vízie chlapa, ktorú si ty sám pre seba na internete vytvoril. Takže by cítila príťažlivosť k tej predstave a nie k tebe a v jej prítomnosti by si musel vždy hrať Broadwayové divadlo. Tvoj osobný  život by sa premenil na chôdzu po mínovom poli pretože by si nikdy netušil, kedy žena prehliadne cez tvoje Alter ego a objaví to aký naozaj v skutočnosti si.

Pokiaľ máš zvláštny zmysel pre humor neboj sa ho vyjadriť, napriek tomu, že je nezvyčajný a môže pôsobiť kontroverzne. Pokiaľ sa ti nepáči niečo, k čomu ona naopak vyjadruje sympatie,  neboj sa jej to dať najavo. Pokiaľ preferuješ úprimnosť a autentickosť v komunikácií, vždy vyhráš.

Ctrl+C a Ctrl+V náše každodenné

Ja viem. Chceš si uľahčiť robotu. Kto má neustále vymýšľať nové a nové hlášky na to ako zaujať dievča? Ja osobne som neuskutočním fanúšikom automatizovaných procesov. Rád vo svojom živote nachádzam skratky, ktoré ušetria čas. Pokiaľ nájdem na internete malý a zaujímavý elektronický gadget, ktorým by som dokázal ušetriť časa energiu , neváham ani sekundu a vyťahujem svoju kreditku.

Avšak v tomto prípade by to nemalo platiť. To, čo určite nechceš je zasielať okopírované správy a ušetriť si tak námahu. Toto isté urobilo už urobilo 10 chlapov pred tebou.

Tvoje správy by mali pôsobiť osobne a situačne.

Ako osloviť dievča na Tinderi

Raz som na smartfóne googlil : „prvá správa na Tinderi “. Okay, bolo to viac ako raz. Vyskúšal som všetky dostupné rady na internete, ktoré som našiel. Začiatky boli bolestivé, nepríjemné a ponižujúce. Pri písaní ženám som v spravách odkazoval na ich profil, aj keď som v nich často nenachádzal nič čo by ma zaujalo. Mimo vzhľadu samozrejme. Keď sa na to spätne pozriem niet divu, že tieto zhody (a následné schôdzky) boli odsúdené k zlyhaniu už na začiatku interakcie.

Snažil som sa vyjadrovať svoju osobnosť najlepšie ako sa dá, aby si žena uvedomila moju jedinečnosť. Až po mnohých rokoch som sa naučil, že ženám stačí napísať to, čo si naozaj myslíš.

Skúšal som čokoľvek. Dokonca aj posielal vety typu:

„Cestovala by si radšej do svojej vysnívanej krajiny z osobou, ktorú neznášaš alebo do krajiny ktorú neznášaš z najlepšou priateľkou?“

Aj to len preto aby som získal odpoveď. Lenže v momente keď mi dievča odpísala niečo v štýle:

„Radšej by som cestovala s osobou, ktorú neznášam lebo v mojej vysnívanej krajine by som sa ho hravo zbavila.“

ocitol som sa znovu na začiatku a nevedel som ako rozvinúť konverzáciu ďalej.

Ono väčšina mužov myslí výlučne na prvé vety pri zoznamovaní. Ako keby to bol svätý grál k srdcu každej ženy.

Nie je to tak.

Čo teda funguje?

Musím priznať, že kombinácia predchádzajúcich rád je použiteľná. Pokiaľ vidím v jej profile určitý nezvyčajný koníček alebo záľubu – je to niečo, čo zahrniem do konverzácie.  Sústredím sa na to, čo sa nachádza na jej fotografiách. Možno je to citát, ktorý má v BIO. Možno je to jej obľúbený film. Možno je to jej životná filozofia. To, že budem prirodzený a úprimný a nebudem sa snažiť nič uponáhľať predstavuje neférovú výhodu pred konkurenciou.

Toto zistenie je evidentné. Nemusíš byť génius aby ťa to napadlo. Ako si teda prirodzene začať písať s babou?

Moje odporúčanie:

Nesnaž sa mínať čas a energiu aby si vymyslel vhodný štart konverzácie a premrhal tak svoju príležitosť. Nikdy nevieš ako si s niekým budeš rozumieť, dokiaľ si s ním nezačneš písať. Z toho vyplýva, že nie je až tak dôležité to, čo má ona alebo ty napísané na profile.

V týchto situáciách by si mal mať „predpripravené prvotné správy“.

Vo viacerých prípadoch sa mi osvedčilo toto:

  • To, či použiješ jej meno v správe alebo nie je iba na tebe. Niekedy je lepšie len tak hodiť nekompromisne do éteru prvotnú správu bez toho, aby si sa jej pozdravil.
  • Pokračuj niečim malým, milým, okúzlujúcim, hravým.
  • Nepýtaj sa na jej deň a ako sa má.  Ver mi, v ten daný deň za teba tieto správy napísalo 20 ďalších chlapov, s ktorými dostala zhodu.

Mám tým na mysli niečo ako:

Áno viem, nie je to majestátne začatie konverzácie. Ale svoj účel skrátka splní. Cieľom je konverzáciu, iba začať. Táto správa má celkom veľký response rate. Zhruba 50% žien mi na ňu kladne odpovedá.

Áno, oficiálne od teba chcem, aby si používať predpripravené správy. Tým mám na mysli, tvoje vlastné správy. Mali by pochádzať z tvojej hlavy. V situácii keď sa tvoja myseľ zablokuje a hrozí, že sa zasekneš, alebo pri potrebe zaslať správu pod vplyvom emócii alebo v situáciách keď sa snažíš pôsobiť ako niekto kým v skutočnosti nie si.

Nie neodporúčam aby si používal môj príklad dookola ako papagáj. Je vyššia šanca, že tento „opener“ bude fungovať aj v tvojom prípade pokiaľ tvoj písomný prejav súhlasí s tvojou osobnosťou. Ja som tak trochu „hráč“. Je pre mňa veľmi náročné neflirtovať pokiaľ sa v mojej prítomnosti nachádza nádherná žena. Bývam často tak priamy, že by to mohol niekto vnímať tak, že som protivný, šokujúci a arogantný. Tento štýl konverzácie mi jednoducho sadne a mám sním dobré skúsenosti.

Je teda na zvážení či je tento štýl komunikácie vhodný aj pre teba lebo ako som povedal –  Ide o to aby si bol sám sebou.

Prečo táto správa funguje?

Keď ma napadne niečo zaujímavé, pošlem to pár ženám a otestujem to. Podľa výsledkov, ktoré získam sa zariadim.  Ak ženy na správu odpovedajú, zaradím ju do svojho arzenálu. Ak ženy naopak nereagujú alebo reagujú negatívne tak sa jej zbavím. Týmto procesom si prešlo už množstvo správ a výsledky sú niekedy prekvapujúce. Keď sa nad tým však bližšie zamyšlíš, dáva to zmysel.

Moje 3 správy z predcházajúcej konverzácie sú:

  • originálne.
  • nevtieravé.

Celé konverzácia sa nesie v hravom duchu. Nesnažím sa od ženy nič získať ( telefón, pozvanie na kávu, atď). V druhej vete som flirtujúci ale iba do určitej miery.

Je to proste dostačujúci a tak trochu neotrelý spôsob na to, ako začať so ženou chat. Nič viac a nič menej.

A dodatočným benefitom môže byť to, že osoba na druhom konci k tebe musí prechovávať určité sympatie, pokiaľ na niečo také odpovie. Čo môže vysvetľovať, prečo som mal s týmto dievčaťom neskutočne dobrú konverzáciu.

Ako pokračovať v rozhovore na Tinderi ?

Toto je téma na ďalší samostatný článok a je nutné zopakovať to, čo som povedal už niekoľko krát: Buď sám sebou.

Uff… Ja viem. Už som s tým otravný.

Ale ak je to naozaj tak, že hľadáš človeka s ktorým by si mohol  zdielať plnohodnotný život alebo hľadáš  flirt na weekend je dôležité si to pamätať.

Hovor a píš o tom čo chceš. Týmto spôsobom komunikácie od seba môžeš odstrašiť niekoľkých ľudí a je možné, že môžeš získať menej osobných stretnutí no vedz, že to budú to stretnutia s ľuďmi, ktorých priťahuješ taký, aký si. Teda minimálne do toho bodu, kým sa neuvidíte na rande.

Nikdy nezabúdaj: Niekoho, kto by ťa mohol milovať kvôli tomu aký si, od seba odplašíš vtedy, keď sa budeš správať prostredníctvom umelo vytvorenej osoby, ktorou sa snažíš na všetkých ľudí urobiť dojem. Nebola by to podľa teba škoda? Myslím, že áno. Keď si toto uvedomíš opadne z teba stres a strach. Konverzácie a spoznávanie žien cez internet si začneš naozaj užívať . Tvoje správy na Tinderi sa dočkajú odpovede. Písanie so ženami sa pre teba stane zábavou.

Si stále stratený?

Pokiaľ si použil rady v predchádzajúcich odstavcoch a stále sa ti nedarí, nezúfaj. Ďalšie články a informácie na tomto blogu by ti mali pomôcť ako nájsť tú správnu cestu.

– Deryl