Ako si zvýšiť sebavedomie

Problematické myšlienky a presvedčenia

Keď príde na otázku, čo je tá neviditeľná sila, ktorá nás drží a nepustí k činom, odpoviem jednoducho: strach. Lenže problém je širší a myšlienok je viac. Ľudský mozog je totiž príliš inteligentný na to, aby si niečo také priznal len tak ľahko a tak nás zásobuje tisíckami myšlienok a presvedčení. Síce nám nikdy nepovie, čo máme spraviť, ale za to nás drží v nehybnosti a trpezlivo nám vysvetlí, prečo práve my ženu nemáme.

Presvedčenia o hodnotách, ktoré priťahujú ženy:

Peniaze:

Myslíme si, že ženy priťahujú peniaze a pretože na našom účte nie je milión a pred našou vilou nestojí nové BMW, ženy o nás nebudú mať záujem. Je to možno aj vaše presvedčenie, ale tvrdím, že je nesprávne a nepodložené. Je pravda, že na svete existujú ženy, ktoré prahnú po peniazoch, ale spoznáme ich na prvý pohľad a priznajme si, je ich minimum (zlatokopky). Spravte si empirický test a zistite, s kým chodia vaše známe, kolegyne, spolužiačky. Koľko z nich má auto prémiovej značky a rolexky na ruke? Jeden z desiatich? Naozaj teda ženám ide o peniaze? Nechápte ma zle, mať peniaze nie je zlé. Dávajú nám slobodu a možnosti. Ale rozhodne nie sú tým, čo priťahuje ženy.

Vzhľad:

Na vzhľade nezáleží. Je pravda, že atraktívni muži to majú na začiatku pri oslovení o niečo jednoduchšie, pretože si myslia, že si zaslúžia pozitívne reakcie, ale nie je to koniec sveta. Jedná sa opäť len o snahu racionalizovať si problém po svojom a nedostatok žien v mojom živote zhodiť na iný externý faktor. Videl som pekného muža ako zbalil ženu? To znamená, že ženy idú po pekných mužoch! Ale čo tie tisícky mužov, ktorí nevyzerajú ako z reklamy na boxerky, ale ženy majú aj tak? Ako môže záležať na vzhľade, ak má ženu aj priemerný Jožko z vedľajšieho vchodu? Vyplýva z toho, že na vzhľade skutočne nezáleží. Jediné, čo vzhľad prinesie je lepšia štartovacia pozícia, ale v dlhodobom hľadisku nemá váhu.

Najprv kamarát, potom priateľ:

Ďalší nezmysel. Áno, občas sa síce stane, že preskočí iskra medzi dvomi ľuďmi, ktorí bývali priatelia, ale dôvod, prečo preskočila je niekde úplne inde. Množstvo chalanov si myslí, že môžu nepozorovane preniknúť do ženskej prítomnosti, mesiace budovať dôveru a priateľstvo, počúvať jej problémy, potom z ničoho nič zahlásiť „Prekvapenie! Ja mám penis!!!“ a stať sa jej priateľom. Verte mi však, realita je niekde inde. Poobzerajte sa po okolí a zistite že táto taktika končí poväčšine tragicky.

Romantika:

Ľudia uvidia romantický film so sexbombou a typickým Jankom. Sexbomba má všetko čo potrebuje a má už dosť tých zlých futbalistov a hajzlíkov. Chovajú sa knej zle aona to už nemôže vydržať. Vtom však príde romantický Janko s kyticou ruží a bomboniérou a lovestory je na svete. Romantické oslovenie by mohlo fungovať, pokiaľ by do vás žena bola zbláznená už pred tým a vy by ste jej svoje city vyznali následne. Očakávať však, že tá kráska z autobusu vám skočí do náručia po tom, ako jej vyznáte lásku s kyticou ruží, je veľmi nebezpečné.

Neexistuje kauzálna súvislosť medzi týmito vecami amedzi príťažlivosťou. Pokiaľ ženu priťahujete, pravdepodobne ju zbalíte aj pomocou týchto taktík. Pokiaľ však ženu nepriťahujete, príťažlivosť ani jednou z nich nevytvoríte.

Malé sebavedomie a nedostatočná sebaistota

Malé sebavedomie anedostatočná sebaistota sú príčinou nedostatočných výsledkov u žien. Hore uvedené veci sú zas príčinou, ktorej následkom daný stav vzniká. Pre zlepšenie schopností priťahovať a zvádzať ženy potrebujeme naše sebavedomie rozviť, ale ešte predtým, ktoré činnosti a spôsoby vedenia sociálnych interakcií nám dávajú nálepku človeka s nedostatočnou sebadôverou?

Čakanie na pomoc

Je to čakanie na pomoc od niekoho iného. Očakávanie, že problémy, ktoré mám, vyrieši čas alebo niekto iný. Očakávanie, že bolestivé riešenie reality zvyčajnými postupmi sa ma nemusí týkať. Stačí len vydržať a problém odíde sám.

Rovnaké je to aj s touto knižkou. Kúpili ste si ju a očakávate, že toto je jediný invest, ktorý sa od vás očakáva preto, aby ste vedeli zbaliť ženy. Všetko ostatné je už Dandyho práca. Dané presvedčenie je však chybné. Pravda je taká, že nik za vás vaše problémy nevyrieši. Môžete ich vyriešiť len vy sami.

Nikto za vás neosloví ženu, nikto okrem vás s ňou nebude komunikovať, nikto okrem vás ju nezvedie. Teda áno, ale v tom prípade bude mať sex on a nie vy. Pri skutočnom záujme o zmenu si musíte uvedomiť a akceptovať, že pomoc nepríde sama od seba. Môžete získať najlepšie zdroje informácií, tráviť čas s najskúsenejšími baličmi, ale v konečnom dôsledku budete musieť jednať vždy len a len vy. Riziko toho, že v počiatkoch zlyháte a odtrpíte si mnoho odmietnutí je súčasťou cesty.

Externé verzus interné zdroje pozitívnych emócií

Zamyslite sa na chvíľu nad tým, čo vás počas zvádzania a balenia žien napĺňa pozitívnymi emóciami. Keď si odmyslíme sex, bozkávanie, čísla atď. a ostaneme len v základnej rovine, bude to pravdepodobne pozitívna odozva od ženy, alebo skupiny žien, s ktorou ste komunikovali.

Oslovil som ju —> reagovala pozitívne —> pocit šťastia

Oslovil som ju —> reagovala negatívne —> pocit nešťastia

V praxi to zvyčajne vyzerá rovnako, ako vo vyššie spomenutej rovnici. Oslovili ste ženu a zožali ste pozitívnu reakciu, čo vás naplnilo šťastím, tj. dodalo vám to pozitívne emócie. Naproti tomu, pokiaľ interakcia nešla dobre, vaša nálada klesla a vaše emócie zažité v danej situácii boli negatívne. A tu vzniká problém. Problém je vo vašom sústredení na nesprávny cieľ.

Od momentu, kedy o vašich emóciách rozhodujú iní, sa stávate závislým na externých stimuloch. Pozitívne interakcie vás nadopujú anepodarené interakcie vás rozhodia, čo spôsobí veľké výkyvy nálad a neschopnosť efektívne fungovať v dlhodobom horizonte.

Svoje sústredenie treba preto premiestniť na veci, ktoré máte vo svojej kontrole, čo je v tomto prípade schopnosť ísť ďalej, oslovovať a nevenovať pozornosť svojmu aktuálnemu emočnému stavu. Počas dní a nocí totiž zažijete mnoho pozitívneho aj negatívneho. Je to proste tak a vy nad tým nemáte kontrolu. Nemôžete za to, že vás odmietla žena, ktorá si práve prešla rozchodom a nenávidí všetkých mužov. Môžete však za to, ak daná situácia spôsobí, že sa vzdáte, prestanete a zahodíte tak celú noc.

Nemôžete kontrolovať jednotlivý výsledok každej interakcie. Môžete len pokračovať a byť aktívny. Následok danej činnosti vám v dlhodobom horizonte pozitívne reakcie prinesie zaručene.

Skrývanie svojich nedostatkov verzus ukazovanie pravého ja

Pozrite sa okolo seba, na vašich známych pri jednaní so ženami, prípadne na seba a svoje vlastné interakcie. Čo si všimnete je, že takmer nikto z nich sa nechová hodnoverne a neukazuje svoje skutočné ja. Namiesto toho manažujú svoj obraz tak, aby si ich žena obľúbila. Alebo si to aspoň myslia, dôsledok takéhoto jednania je však zvyčajne opačný, ako ten želaný.

Ich myšlienkové pochody vyzerajú zvyčajne asi takto:

„Oh, táto žena vyzerá, že má rada psy. Budem sa teda tváriť, že mám rád psy“

alebo…

„Oh, táto hovorí, že psy sa jej hnusia, budem sa teda tváriť, že sa mi hnusia tiež“.

Za všetkým tým nájdeme jeden spoločný znak, ktorým je snaha zapáčiť sa.

„Čo mám spraviť, aby ma mala rada?“

Paradoxne to je prístup, ktorý spôsobí, že ho skutočne rada mať nebude. Teda možno ako kamaráta. Príťažlivosť v nej však nevzbudí. Chýba tam totiž akékoľvek vzrušenie, dobrodružstvo, polarita, stret názorov.

Pokiaľ sa snažíte zaujať a meníte svoje chovanie tak, aby ste od druhej stany získali niečo – v tomto prípade vzťah, alebo sex, podvedome komunikujete, že to nie je skutočné. Vaše chovanie jej dáva pocit, že nie je úprimné, že je za tým nejaký nekalý motív. To spôsobuje, že vám nemôže veriť a v momente, kedy vám neverí a nedôveruje sa s vami s najväčšou pravdepodobnosťou nevyspí.

Ukazovanie svojho skutočného ja, svojich skutočných myšlienok a emócií vás v dlhodobom horizonte dovedie omnoho ďalej. Je pravda, že s týmto prístupom občas narazíte na názorové rozpory amomenty, ktoré vám jej zvedenie jednoducho znemožnia – ste totiž príliš odlišní, nerozumiete si, ale v dlhodobom horizonte pri ženách, s ktorými si prirodzene rozumiete, budete mať oveľa väčšie šance pretože vaše chovanie komunikuje, že ste skutočný – „Toto som ja a nehanbím sa za to. Maj ma rada, alebo nie, nebudem sa kvôli tebe meniť“ – že vám môže veriť. Pocit, že vám môže veriť je oveľa dôležitejší, ako váš aktuálny image. Pocit, že vám môže veriť, je práve to, čo jej dá dôveru podvoliť sa vám, teda vyspať sa s vami.