Ako zaujať ženu a ako vzbudiť záujem

Príťažlivosť vzniká vmomente, kedy vás žena spozná, kedy zisťuje vaše hodnoty, zisťuje aký ste. Sú tieto stavy zlučiteľné s jednaním tak, aby ste sa jej zapáčili? Bude mať pocit, že vás skutočne spoznala, pokiaľ jej budete pritakávať na všetko, čo povie? Nie.

To čo chcete je, aby ona reagovala na vás. Chcete byť zdrojom nových myšlienok a nie sa viesť na jej vlne. Chcete prinášať zábavu a inovácie, nie slepo nasledovať ju. To je to, čo vás robí jedinečným a zaujímavým.

Pozrite sa na to ženskými očami. Čo chce? Čo očakáva? To čo chce žena je zábava, dráma, emócie, nové zážitky. Toto sú emócie, ktoré spôsobia, že ju budete priťahovať, pokiaľ jej ich poskytnete. Predstavte si, že jednáte opačne a reagujete na ňu. Celý čas reagujete tak, ako očakávate že je vhodné a čakáte čo spraví. Pritakávate jej, podliezate… Vzbudí to akékoľvek emócie? Nie. Budete akurát rovnakí, ako tisícka mužov pred vami. Neužije si vašu prítomnosť, nebude zaujatá, nebude tam nič. Bude to hra bez rizika s nulovým efektom.

Vaša práca je dať jej nové emócie azážitky. Zabaviť ju, vyvolať konflikt, čokoľvek. Toto všetko vyvoláte prirodzene, pokiaľ budete sami sebou.

Dám vám príklad z klubu. Vychádzajme z toho, že väčšina osadenstva v klube odíde naprázdno. Minie peniaze, porozpráva sa s jednou až dvoma ženami, pozve ich na drink a skončí. Čo je na nich totožné je, že nechávaju klub a spoločnosť, aby diktovala ich správanie. Neprichádzajú s ničím novým. V ich repertoári je len otrepané pozívanie na drinky, nervózne poskakovanie z nohy na nohu a čakanie, čo sa stane. Sú submisívni voči prostrediu, v ktorom sa nachádzajú, slepo akceptujú jeho štandardy a to im zabraňuje jednať.

Skutočný muž sa tak ale nechová. Skutočný muž si nenechá diktovať čo robiť od okolia, ale robí si to, čo chce. Nesnaží sa zapadnúť, zaujať a dostať dobrú reakciu od každej ženy. Napĺňa ho fakt, že jedná po svojom, že si plní túžby, je činný a následkom svojho chovania necháva voľný spád. Atraktívnu ženu osloví a komunikuje s ňou, pretože s ňou komunikovať chcel. To čo sa stane ho už netrápi. Vie, že interakcia má dve strany a že on svoj záujem prejavil. Teraz je na žene, či to akceptuje. Vie, že to je vec, ktorú už nemôže kontrolovať.

Znie to vágne a tak vám dám ešte konkrétnejší príklad. Je ním iPhone. Ten polarizuje mobilnú spoločnosť viac, ako čokoľvek iné. Jedna časť ho miluje ainvestuje nemalé peniaze, aby ho mala, zatiaľ čo druhá časť naň bude donekonečna nadávať. Veď predsa nemá taký a taký displej, nemôžu na ňom zmeniť tretiu ikonku, nemá widgety. Chýb na ňom nájdu milión. Bude sa však kvôli tomu iPhone meniť? Zmení Apple svoju filozofiu aroztrhne vrece s desiatkami produktov aby ulahodil každému? Nie. Má len jeden produkt, ktorý spraví najlepšie ako vie a ponúkne ho. Následne už nechá na ľuďoch či si ho vyberú, alebo nie.

 

Výber podľa vlastných štandardov verzus „čakám na to, či si ma vyberie“.

Pohľad na svet, ktorý udáva rytmus celej interakcii a taktiež miesto, kde robíme fatálne chyby. Pohľad väčšiny mužov na sociálnu interakciu je, že žena je viac ako oni a že sa jej preto musia vtrieť do priazne.

Aké myšlienky v žene toto chovanie vzbudí?

Žena: „Čo to robí? Veď ma ani nepozná a napriek tomu sa mi snaží votrieť do priazne.“

Nepoznajú ju, nepoznajú jej hodnoty, jej vlastnosti, jej názory. Nevedia o nej nič. Vedia len, že jej zovňajšok vyzerá príťažlivo a to je tak všetko. A aj napriek tomu za ňou prídu a ponúknu sa jej. Chcú byť vybraní bez toho, aby vedeli čokoľvek o osobe, ktorej budú následne patriť. Majú totiž strach, že budú odmietnutí a tak namiesto toho, aby prejavili záujem o to s kým to vlastne komunikujú, ukazujú jej, akí cool sú a čo všetko majú.

Ako sa pri takomto prístupe cíti? Cíti sa špeciálne? Má pocit, že si to zaslúži? Nie. Jediný pocit, ktorý v nej muž s daným prístupom vzbudí je, že je zúfalý, že nemá na výber a že sa rovnako snaží predať každej jednej žene naokolo.

Žena: „O niekoho takého nemám záujem.“

V momente, keď sa na situáciu pozeráte pohľadom, že je na vás, aby ste sa jej zapáčili, komunikujete svojím chovaním, že ste menej ako ona. Prečo by si mala vybrať niekoho, kto je menej ako ona? Pozeráte sa na situáciu očami spoločnosti. Tá vám hovorí, že vmieste ako je diskotéka je žena to najhodnotnejšie na svete – a dáva vám to zmysel.

Avšak ako muž máte mať vlastné štandardy. Spoločnosť vám ich nemá čo diktovať. V ideálom demokratickom svete to znamená právo na vlastný názor. Máte právo na vlastný názor na financovanie cirkvi, športu, školstva, máte právo na vlastný názor na homosexuálne zväzky, na euroval, na politiku… Má niekto iný právo diktovať vám, ako sa máte na danú problematiku pozerať? Nie. Prečo svoje právo v daných situáciách využijete, ale v iných situáciách si necháte slepo diktovať, čo si myslieť?

Má žena skutočne najvyššiu hodnotu v klube? Je vtipné, že aj tí najúspešnejší, najbohatší muži, sa v danom prostredí cítia menejcenní. Lekár, ktorý v Afrike bez nároku na odmenu zachraňuje deti, zmierňuje ich bolesti abojuje o financie na ich zdravotnú starostlivosť bude mať podľa spoločnosti v nočnom klube nižšie spoločenské postavenie, ako pekná dvadsať ročná kurvička, ktorá akurát šnupala kokaín z omočenej misy na záchodoch. Nič nespravila, nič nedokázala a vy jej aj napriek tomu dávate to najvyššie miesto v sociálnom rebríčku. Je to normálne? Odpovedzte si sami.

 

Prestaňte žiť naslepo podľa spoločnosti a majte svoje vlastné štandardy. Máte právo na vlastný pohľad na svet.

„Kto si? Čo je na tebe zaujímavé? Prečo by som si mal vybrať práve teba?“

Vyberajte si ženy podľa vašich vlastných hodnôt a presvedčení. Nepredávajte sa bez toho aby ste vedeli, komu sa to vlastne predávate.

Upozorňujem, že toto nie je technika. Toto je jeden z pohľadov na svet a na spoločnosť, nie technika na balenie žien – aj keď väčšie množstvo žien v živote človeka s daným pohľadom na svet je pravdepodobné. Tu ešte poznamenám, že aj pri množstve žien sú dôležité opäť vaše vlastné štandardy. Nemali by ste dokonca jednať ani tak ako hovorím ja, len preto že to hovorím. Pokiaľ je vaším skutočným cieľom monogamný vzťah so ženou vašich predstáv, je nezmysel naháňať čísla a ošukať celé mesto.

Dám vám ďalší príklad, aby sme sa pochopili čo najlepšie. Predstavte si, že ste v obchodnom centre a prišli ste si vybrať nový počítač. Prídete do predajne a vezmete si prvý počítač, na ktorý narazíte? Asi nie. Áno, ste ten, kto príde a chodí od počítača k počítaču (v realite – oslovovanie väčšieho množstva žien v podniku, alebo na ulici), ale to neznamená, že ste menej. Peniaze sú stále vo vašom vačku. Prejavíte síce záujem o daný počítač, ale jeho číra existencia neznamená, že ho automaticky kupujete. Aké má funkcie? Aké sú jeho vlastnosti? Aký výkonný je jeho hardware? (v realite – kto vlastne si? Prečo by som si ťa mal vybrať? Čo je na tebe zaujímavé? Spĺňaš to, čo od ženy očakávam?)

Majte štandardy a rozhodujte sa, či ju skutočne chcete, alebo nie. Jej číra existencia by nemala byť dostatočným dôvodom, aby ste o ňu mali záujem.

Nejedná sa o spôsob, ktorým zbalíte každú ženu. Potreba vedieť zbaliť každú ženu je len znakom ega a nedostatočného sebavedomia. Skutočná sila spočíva v akceptovaní reality, tj. aj toho, že niečo také nie je možné.

Hore uvedený prístup k ženám však spôsobí, že množstvo žien zbalíte. Dávate im totiž to najdôležitejšie, to po čom skutočne túžia. Tým že zisťujete, či vám za to stojí ukazujete, že máte štandardy a v momente, kedy prejde a naozaj stojí za to sa cíti jedinečná a špeciálna, pretože naozaj splna vaše štandardy – nevybrali ste si ju len pre jej vzhľad.

Všimnite si, že majorita mužov sa daným spôsobom nechová. Majorita mužov však ani nemá želané výsledky a ženy získavajú skôr sporadicky. Pôvod tohto jednania zvyčajne leží v strachu.

„Čo znamená, ak žena odmietla moje skutočne ja? Čo to o mne vypovedá?“

Táto otázka ich desí. Je však skutočne dôležitá? Vážne budete rok po odmietnutí sedieť doma a hovoriť si:

„Ta skurvená mrcha! Takto nechutne ma odmietla, svet nemá zmysel!“

Nie, nič také sa nestane. Za rok si na daný moment ani nespomeniete a váš život bude úplne iný. Vykašlite sa na to a neobetujte svoje sny pre strach z jedného odmietnutia. Nesnažte sa zapadnúť do každej situácie. Jednajte skrz svoje vlastné presvedčenia a zistíte, či zapadnete.

V realite to znamená, že nezáleží na tom čo robíte až do momentu, kým jednáte v súlade so svojím vlastným presvedčením a žena dané chovanie ocení. Prečo? Pretože je skutočné a jedinečné. Pretože to nie je klamstvo.

 

Dôverujte svojím rozhodnutiam a nesnažte sa napodobovať činy iných.

Predstavte si, že ste v podniku a vidíte chlapa, ako dostal ženu na to, že bol ku nej milý. Logika vám hovorí: byť milý znamená zbaliť ženy a tak máte nutkanie chovať sa milo. A tak sa začnete chovať milo, ale akosi to nefunguje.

Prečo?

Predstavte si, že stojíte na zastávke a za vami príde bezdomovec. Je priateľský, snaží sa nadviazať komunikáciu a do 30 sekúnd sa na vás vyrúti s prosbou o peniaze. Vy ste znechutení a chcete byť od neho čo najskôr preč. Prečo? Pretože podvedome cítite, že jeho milý zjav nie je skutočný. V skutočnosti mu na vás nezáleží a jeho milé a priateľské chovanie je len maska, ktorou od vás chce vymámiť peniaze.

Tieto myšlienky neznamenajú, že máte schovávať svoje úmysly a tváriť sa, že nemáte záujem o sex. Myšlienka je, že prostriedky ktorými to chcete dosiahnuť by mali byť úprimné a nie manipulatívne. Buďte sami sebou a nechajte situáciu, nech sa vyvinie sama.