Takže túžiš po tom, aby si získal ženu cez online zoznamku?

Obávam sa, že pre teba nemám najlepšie správy.

Nepodarí sa ti to.

Nie. Nehovorím, že získať ženu online je nemožné.

Možné to rozhodne je, no na to, aby sa to stalo realitou aj pre teba, potrebuješ mať tú správnu stratégiu. Dokonalý plán hry.

A súdiac podľa toho, že si utekal na Google a hľadať rôzne varianty slovného spojenia “Ako si pisať s babou ten plán zjavne nemáš. Všetko, čo si doteraz skúšal, nemalo výsledok.

Nechcel som ťa ale znechutiť. Spravil som to len preto, aby som upriamil tvoju pozornosť na fakt, že takto to ďalej nedáš. Ak chceš získavať ženy online, tak bez plánu a určitých vedomostí a taktík, to nebude možné.

Ale mám aj dobré správy.

Venuj mi svoj čas. Ak si totiž prečítaš všetky slová, ktoré som naťukal do klávesnice, aby vznikol tento vyčerpávajúci  blog post, odhalím ti overený postup. Krok za krokom ako maximalizovať tvoje šance na to, aby si získal na zoznamke presne to, čo hľadáš.

Nemôžem ti nič garantovať na 100%, pretože každá žena je iná, každá žena má právo rozhodnúť sa tak, ako len chce, a nemám dôvod ani záujem nikomu klamať. Existujú situácie, kedy má muž obrovský fyzický handicap alebo ťažké psychické poruchy a šance aby v takomto stave získal ženu online sa blížia nule.

Ale…

ak toto nie je tvoj prípad, tak nasleduj postup, o ktorý sa v tomto článku podelím. Pokiaľ sa úspešne vyhneš chybám, na ktoré ťa tu upozorním, tvoja šanca získať ženu na zoznamke narastie do dramatických výšin.

A čo je ešte lepšie,  mnohokrát to budú práve ženy, ktoré ti  napíšu ako prvé, alebo samy navrhnú, aby ste sa spolu stretli na rande. Dostaneš sa im do hlavy a ony nebudú nič tušiť. 😉 A ten pocit satisfakcie je nepredstaviteľný.

Ale predtým než sa k tomu dostanem…

Hľadáš kvalitné informácie na to, ako získať ženu na internete. Kompletný plán hry. Priamočiary. Intuitívny. Rýchly.

Problém však je, že naučiť sa to, ako získať ženu online nie je vždy také jednoduché. No dá sa to.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné.

Môj definitívny návod, ako získať ženu na Tinderi, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie.

ZÍSKAJ JU ONLINE EŠTE RÝCHLEJŠIE vďaka najlepším stratégiám

 

Ako sa zapáčiť žene na internete?

Tento text je výsledkom dlhých rokov skúseností s online zoznamkami. Je výsledkom pokazených internetových konverzácií, kedy to (mne, mojím kamarátom, klientom ) nevyšlo a refexiou úspešných prípadov, kedy sa vďaka empatii, inteligencii a snahe pracovať na sebe podarilo dosiahnuť vynikajúce výsledky na poli online zoznamovania.

Čo tým chcem povedať je, že pred očami máš skutočný manuál, napísaný skutočným mužom z mäsa a kostí, so skutočnými skúsenosťami, v ktorom sa ti budem snažiť poradiť, ako sa z tej nepríjemnej situácie, keď ti neodpisuje dostať a ako postupovať, aby si  cez zoznamku mohol získať milenku alebo priateľku.

Nečakaj iba nejaký narýchlo zbúchaný návod plný meme obrázkov a nič nehovoriacich floskúl na nejakom portáli, kam sa chodí zabiť čas, keď nie je čo robiť pri nudnom jobe v kancli.

Už vyše 100 úspešných klientov je dôkazom toho, že tento text mení životy.

V tomto článku sa podrobne pozrieme na:

 • Ako premýšľať o online zoznamovaní
 • Ako dať žene najavo, že si pre ňu skvelý chlap
 • Aké fotky si dať na zoznamku
 • Čo napísať do profilu
 • Moje osobné typy na profil a fotografie

Toto je poriadne dlhý článok, pretože v ňom prejdem úplne všetko, čo potrebuješ vedieť, aby si mohol získať ženu na internete. Všetko, čo ťa rozptyľuje, teraz vypni a odlož nabok  a ak to nejde, radšej si tento článok ulož a vráť sa k nemu neskôr až potom, keď sa budeš môcť stopercentne sústrediť na množstvo  informácii, ktorá sa na teba valí. Tak poďme na to.

Nastavenie cieľov

Možno sa čuduješ, prečo  tu nemáš podrobný návod na to,  ako získať ženu na internete no nie je to len správnom postupe. Najprv musíš pochopiť pár princípov. Ako som povedal každá žena je iná.

Absolútne najčastejšou chyba, ktorá sa v rámci online randenia  vyskytuje je ,že  muži si jasne nezadefinujú svoje ciele.

Povedzme si najprv, čo si pod stanovovaním cieľov na internetových zoznamkách nepredstavujem. 

Najbežnejší  scenár, ktorý si všímam je, že si muži napíšu do svojho profilu to, či hľadajú vážny alebo nezáväzný vzťah.

To je nesprávne.

Vysvetlím ti prečo.

Na online zoznamke ide iba o jednu jednoduchú vec. Ide na nej o vytvorenie príležitosti na to, aby sa dva ľudia mohli spoznať tvárou v tvár. Človeka dokážeš spoznať na intímnej úrovni jedine osobne. Zoznamky slúžia iba  ako “mosty” pomocou ktorých si k sebe nájdú cestu dvaja ľudia z dvoch  vzdialených brehov rieky.  Mimo toho je  predsa nelogické skočiť do vzťahu s niekým, koho dobre nepoznáš. Existuje aj iný dôvod,  prečo by si sa o tom nemal hovoriť:

Minimalizuješ si svoje šance  – Pretože pokiaľ si napíšeš do profilu, že hľadáš sex na jednu noc (V angličtine ONS – One Night Stand) odradíš ženy, ktoré hľadajú trvalý vzťah, pokiaľ si napíšeš že hľadáš trvalý vzťah, bude to  zase pôsobiť veľmi seriózne.

V obidvoch prípadoch to bude pôsobiť ako kontrakt, ktorý žena musí dodržať pokiaľ ti “dá lajk“.  Ženy touto informáciou staviaš  pred hotovú vec a mnoho z nich sa v tejto pozícii jednoducho nebude cítiť komfortne.Ničí to spontánnosť na ktorej  je každé zoznamovanie založené. Vzťahy vznikajú prirodzene a nenútene. Nie vždy však, to tak bolo.  V minulosti napríklad počas stredoveku  si veľa krát nemal  na výber. Ako mladý šlachtic by si sa musel oženiť so ženou, ktorú by ti vybrala rodina. Predstav si teda, keby ti priateľku vybrala tvoja mama alebo otec. A do podobnej situácie postavíš ženu pokiaľ túto informáciu uvedieš v profile. 

Mnoho žien  popisuje stretnutie so svojimi frajermi:

 • “Proste sme sa stretli.”
 • “Narazili sme na seba náhodou na kamošovej oslave.”  
 • “Prebehla iskra.”

Takto si pravdepodobne aj ty spoznal  svojho najlepšieho kamaráta.

Bolo to tak, že si si napísal na facebook: “Hľadám najlepšieho kamaráta.” ?

Nie. Bolo to tak, že Vás spojila určitá aktivita, ktorá Vám obom bola  blízka alebo sa tam vyskytol názor s ktorým ste sa obidvaja stotožnovali. Obidvoch Vás  niečo  náhodne spojilo a rovnaké je to aj pri  spoznávaní žien. Preto by si nemal  túto informáciu uvádzať vo svojom profile a ani vo svojich správach.   

Možno chceš randiť s mnohými ženami a nechceš sa viazať. 

Možno sa snažíš  nájsť jeden zmysluplný trvalý vzťah. 

A teda je jasné, že toto treba mať v hlave ale v profile by si sa o vzťahu nemal vôbec zmieňovať. 

Povedzme si, čo si pod stanovovaním cieľov predstavujem. 

Hlboko vo vnútri väčšina z nás vie, aký typ ženy nás priťahuje. Možno to nie je práve tvoj prípad, pokiaľ si mladý a mnoho skúseností si so ženami ešte nemal. Je celkom pravdepodobné, že vtedy budú tvoje názory ohľadom žien a ohľadom toho, aká žena ťa priťahuje nepresné. Vo väčšine prípadov, by si si mal dávať pozor, aké signáli svojim profilom a svojou prezentáciou vo všeobecnosti  vysielaš medzi ostatných ľudí.

Spomínam si, ako sa  jedného dňa, môj kamoš Tomáš, dozvedel o mojom úspechu v online zoznamovaní a  požiadal ma o to,  aby som mu pomohol s jeho profilom. Snažil sa cez zoznamku nájsť priateľku. Je to inteligentný a schopný muž a je aj celkom fyzicky atraktívny, takže som bol trochu zmätený z toho , prečo by práve on potreboval  moju pomoc.

Za menej ako 5 sekúnd som zbadal jeho problém. Na fotkách pôsobil ako “parketový lev”a do svojho profilu nič neuviedol. Priťahovali ho skôr “kancelárske kávičkárky”, ale dostával odpoveď iba od mladých dievčat, ktoré sa chceli zabaviť a nehľadali nič záväzné.

Tomáš  sa rozhodol nezahrnúť fotografie, na ktorých je seriózny a pôsobí tak, že má kariérne ciele.

Je samozrejme skvelé, ak sa nebojíš ukázať zaujímavé fotografie. Problém je niekedy si uvedomiť, aký dojem vytvára tvoj celkový profil.

Naše mozgy sa prirodzene vyvinuli spôsobom, aby ich zaujímali hlavne vizuálne stopy.

Či už sa jedná o Badoo, Pokec alebo Tinder na všetkých zoznamkách to  funguje tak, že ako prvú informáciu si na profile uživateľa všimneš jeho fotografiu a ostatné veci zostávajú zakryté. Zaujímavé a provokatívne fotografie zanechávajú skvelý, prvý dojem.

Takže je úplne v poriadku, ak máš sexy fotku v tvojom online zoznamovacom profile, pretože vysiela signály, ktoré môžu dievča všeobecne priťahovať. Existuje ale veľa elegantných spôsobov, ako ženu zaujať na zoznamke bez toho, aby si útočil iba na jej primitívne ľudské pudy.

Tomáš sa snažil nájsť staršie dievča, ktoré hľadalo vzťah a jeho fotografie vysielali signály, že hľadá zábavu s mladými ženami.

To čo som mu poradil bolo, aby si jednoducho zmenil svoje fotografie. Povedal som mu, aby si zbavil svojich party fotografií a umiestnil na svoj profil niekoľko kvalitných fotografií z práce. Úspešne som predpokladal, že v tomto prípade, by mohol prilákať do svojho života ženy, ktoré majú rovnaké vzťahové ciele ako on.

Predtým, ako začneš vytvárať svoj zoznamovací profil sa  zastav a porozmýšľaj nad tým, čo sa ním vlastne snažíš dosiahnuť.

Aký typ ženy chceš spoznať?

Je veľmi dôležité, aby si si toto stanovil hneď na začiatku.

Snažíš sa zblížiť s rockerkou alebo so študentkou práva?

 Blond barbína, milujúca EDM štýl hudby alebo účtovníčka s megakorporácie? 

Lebo „S oboma naraz“ nie je odpoveď. 

Ako sa hovorí pri výbere cieľového zákazníka vo firmách…

“Ak sa pokúsiš  osloviť všetkých, neoslovíš nikoho.”

Musíš mať jasnú predstavu na koho vlastne cieliš…koho vlastne hľadáš.

Každý chlap, ktorý má skúsenosti s  online zoznamovaním, vie o urputnej  snahe prinútiť ženu, aby palcom šúchala doprava nad jeho profilom. Či už sa jedná o Tinder,  Badoo alebo iné zoznamky je to všade rovnaké. Ide o to, prinútiť ju k tomu, aby ju zaujal tvoj profil.

Videl som, že chlapi dokážu  stráviť  hodiny a hodiny  rozprávaním o štatistikách svojho obľúbeného futbalového tímu. Poznajú do detailu všetky drobnosti a detaily o každom hráčovi. Vedia o presných a dôkladných  štatistikách – kto z tímu utrpel také a onaké zranenie. Na základe týchto faktorov dokážu veľa krát správne odhadnúť výsledky zápasu. 

Ale keď príde na online zoznamku, chlapi majú tendenciu vycapiť niekoľko fotiek do svojho profilu, lebo že veď, “tie sú v pohode”  (SPOILER ALERT: Nie sú.) a potom začnú švihať palcom doprava ako orangutany, až kým sa na ňom neobjavia mozole.

Ak patríš do tejto skupiny, musíš okamžite prestať a ísť na to inak. Viac racionálne a systematicky.

Postupy, ktoré uvediem nižšie, fungujú a môžeš vďaka nim získať vysnívané výsledky ale na konci dňa to budú vždy tvoje rozhodnutia, ktoré budú mať najväčší dopad na mieru tvojej úspešnosti… Teda na to, či budeš mať na zoznamkách úspech alebo nie.  

Poviem ti, čo môžeš na  online zoznamkách získať a čo sa dá na poli online zoznamovania dosiahnuť, keď sa budeš riadiť mojimi radami: 

 • Na zoznamkách ako tinder alebo Badoo získaš 2X až 3X viac zhôd.
 • Bežne bude pre teba možné, aby si si dohodol 5-6 stretnutí za týždeň.
 • Ženy na teba budú stále myslieť.
 • Budeš spoznávať atraktívnejšie ženy.
 • Budeš spoznávať ženy rýchlejšie než si si myslel, že je možné.
 • Budeš mať také možnosti, že nebudeš stíhať odpisovať ženám.
 • Niektoré ženy ti budú písať samé od seba.

Ale ide o to, že toto nezískaš, pokiaľ si svoj profil najprv neoptimalizuješ. 

Demonštrovanie svojej hodnoty na profile

V prvom rade si musíme vysvetliť na čom online zoznamovanie stojí a padá. Svojim popisom na profile a fotografiami musíš žene dať najavo, že si atraktívny chlap a že by mala byť ochotná vložiť svoj čas a energiu do toho, aby ťa spoznala. 

Ako dáš žene najavo, že si atraktívny chlap?

Existujú určité charakteristiky, určité činitele, ktorými disponuje každý atraktívny chlap.

V momentálnej situácii je totiž možné, že tvoj život nie je v jednej alebo viacerých z týchto piatich charakteristík správneho chlapa v poriadku a teda ich nedokážeš prezentovať svojim profilom a správami v konverzácií. To je úplne normálne a pochopiteľné, no pokiaľ sa o týchto päť oblasti života nebudeš starať, zbytočne si budeš znižovať šance na to, aby si cez zoznamku získal atraktívnu ženu.

Preto sa dievčatá menej zameriavajú len na nezáväzný sex a namiesto toho trávia mnoho času výberom toho správneho partnera. Po sexe môžu ženy utrpieť oveľa väčšiu stratu ako muži.

Toto sú 4 charakteristiky atraktívneho chlapa:

 • Fyzická príťažlivosť
 • Aktívny život
 • Sociálne zručnosti
 • Bezpečnosť
 • Lojalita

A bez zbytočného zdržiavania sa na ne poďme pozrieť a vysvetliť si, prečo si na ne musíš dať pozor a ako dosiahnuť ich perfektný stav. Teda ak si v jednej alebo viacerých z nich poľavil oproti tvojej minulosti je tu problém.

Svojou online prezentáciou sa musíš jednoducho  objaviť sa na ženskom radare.

Alfa samec sa nebojí prezentovať ako úspešný jedinec. Je dominantný vo všetko čo robí  a tým priťahuje  nádherné ženy.  To neznamená, že  je arogantný alebo, že má zelenú kartu na to aby ľudí urážal. To neznamená, že by sa mal vo svojom profile  vychvaľovať. On to robí oveľa napatrnejšie. Namiesto toho, aby žene o tom rozprával, jej to ukazuje. Je proste priamy.

Rozprávaj príbehy, ktoré ilustrujú tvoje alfa vlastnosti v tvojom  profile. Si ambiciózny, tvrdo pracuješ a príťažlivosť a charizma sú vlastne vedľajšie efekty. To je pravou esenciou atraktívneho muža.

Fyzická príťažlivosť

Našťastie pre väčšinu z nás atraktivita ďaleko  presahuje pojem  “dobrý vzhľad”. To znamená, že môžeš prilákať atraktívne ženy, aj keď nie si  dvojník  Ryana Goslinga. Aj keď vieme, že keby som sa postavil vedľa  neho tak by som ponižujúco súboj vzhľadu prehral.

Ako sa hovorí v marketingu  – je to všetko iba o budovaní značky.

Dám ti konkrétny príklad – Predstav si, že si atraktívna žena (povedzme že  ten  typ ženy, ktorý chceš spoznať) a narazíš  na Tinderi na  profili dvoch mužov, ktorí sa zhodou náhod venujú marktingu. Jeden sa volá „Peter“ a druhý sa volá  „Michal“.

Prvá veta na profile Adama znie takto: „Som introvert, ktorý hľadá tú pravú.“ 

Prvá veta profilu Tomáša znie : „Ahoj som Tomáš ale môžeš mi volať dnes večer .“ 

 

Pre koho si myslíš, že sa rozhodne? Komu podľa teba dá lajk?

Tomáš to vyhrá na plnej čiare.

Možno veľa piješ a prejavilo sa to na tvojej pečeni. Možno veľa fajčíš. Možno si príliš obézny alebo chudý.  Možno máš problém s akné. Je to jedno. Akékoľvek zdravotné ťažkosti sú pre ženy nepríťažlivé.

Reč je samozrejme o markantných zdravotných nedostatkoch, ktoré si si zapríčinil svojou lenivosťou alebo sedavým spôsobom života. Za zakašlanie a jednu cigu a jednu návštevu fastfoodu, ťa nikto súdiť nebude. Za lifestyle áno. 

Aktívny život

Tu by som sa trochu pozastavil lebo je to trochu zložitejšie. A znovu ti dám, konkrétny príklad. Predstav si, že si atraktívna žena a že ti na Tinderi začnú písať dvaja chlapi. Znovu majú mená Peter a Michal.

Tento raz povedzme, že obidvaja sú rovnako priemerne fyzicky atraktívny.

Komu z nich myslíš, že odpíše na správu?

Keď sa žena pozrie na tvoj zoznamovací profil, snaží sa predstaviť si, ako by sa asi cítila v tvojej prítomnosti. Pravdepodobne si začne  predstavovať, aké by to bolo, keby s tebou začala zdielať svoj život. Tvojou úlohou je jednoducho namaľovať obraz, na ktorom by sa chcela spolu s tebou objaviť.

Ukáž jej, že  tvoj život nie je iba o hraní videohier, pití lacného  piva a lenošení na gauči. Nezávisle či je mladá alebo stará, tomu sa ona za každú bude chcieť vyhnúť. Chceš pôsobiť ako vzrušujúci a zaujímavý chlap, ktorý jej môže ponúknuť taký spôsob života, o ktorom sníva.

A nemusí to nutne znamenať “kabelky, dovolenky a topánky” lifestyle. Ak myslíš, že každá je taká, tak si naozaj krátkozraký. Existujú aj normálne ženy, len ich treba hľadať. A online zoznamky ti poskytujú more možností. Ale to som trochu odbočil. 

Zaujímavý život jej dokážeš poskytnúť aj bez ohľadu na to, ako vyzeráš a bez ohľadu na výšku svojho bankového konta. 

Pravdepodobne stále o pravdivosti predchádzajúcej vety pochybuješ, lebo je možné, že  nemáš so ženami žiadne skúsenosti alebo s nimi máš iba zlé skúsenosti. 

Ale to nevadí. Som tu na to, aby som ti pomohol. 

Sociálne zručnosti

Asi som trafil do čierneho ak poviem, že toto nebude tvoja najsilnejšía stránka.

Keď hovorím o sociálnych zručnostiach nemám tým nutne namysli to koľko si mal  sexuálnych partneriek. Hovorím o rodine, kamarátoch, obchodných partneroch a podobne.

A čo si myslíš, že sa stane, ak budeš mať skvelú prácu a telo atléta, no tvoje vzťahy nebudú stáť za nič? Nuž, tvoje mentálne zdravie bude čeliť poriadnej výzve a nie je vôbec vylúčené, že začneš bojovať s depresiou.

A to je presne ten dôvod, prečo všetkých  päť charakteristík potrebuje  existovať a fungovať v rovnováhe.

Na svojich fotografiách môžeš vyjadriť  svoj alfa status veľmi ľahko. Napríklad, ak hráš basketbal, nezabudni si  zvoliť fotku, na ktorej držíš loptu uprostred zápasu. Všetky oči sú na tebe a lopta je na tvojej strane. Pokiaľ je v dobrej kvalite je vysoká šanca, že ju práve táto fotka trafí do oka.

Chápeš, čo tým komunikuješ žene ?

Na každej skupinovej fotografii, by si mal byť v centre pozornosti. Ak ide o skupinovú fotku, vyber tú, na ktorej sa na teba všetci pozerajú. 

Chceš pôsobiť ako muž, ktorí má okolo seba ľudí, ktorí si ho vážia a podporujú. Chceš pôsobiť ako niekto, kto má okolo seba dobrých priateľov.  Chceš byť ten typ chlapa, ktorý je so sebou vyrovnaný a cíti sa dobre vo vlastnej koži. 

Nikdy sa neospravedlňuj žene v správach za svoje správanie a nikdy jej neposielaj ani takúto správu:

 • “Chcel som ti len povedať, že si najkrajšia žena, akú som kedy videl, a viem, že nie som ten typ muža, ktorého hľadáš, ale aj tak som to chcel s tebou skúsiť.”

Alfa samec sa nikdy nepýta, či je hodný. On vie, že je cenou a hodnotou.

Bezpečnosť

Toto je celkom zrejmé.  A tu sa asi mnoho mužov zastaví  s úškrnom na tvári: “Je to iba o peniazoch.”  Nie je. Ona chce hlavne pocit bezpečia.  Pokiaľ máš vyriešené základy akými sú práca, auto a strecha nad hlavou tak je to dostačujúce na to, aby o tebe dokázal niekto povedať, že sa vieš o seba postarať.  

To neznamená, že by si sa mal chváliť veľkosťou svojho bankového účtu a hádzať jej to na nos ajkeď povedzme sme úprimne, že to nebolí.  Ide skôr o popis tvojho životného štýlu a o to, aby si na fotkách pôsobil sexy, vyrovnane a normálne. 

Slovo “Normálne”  budem na tomto blogu  používať často. Ide o to, že to je  tá najvyššia méta. Väčšina mužov sa pri  nádherných ženách, nedokáže správať uvoľnene, pokojne a normálne. 

Keď píšeš svoj profil, chceš aby z neho vyplívalo, že máš prístup k zdrojom.  Popíš cesty, ktoré si podnikol, čo si všetko v živote dosiahol alebo aký je obľúbený aspekt tvojej práce. Uveď, ako veľmi si užívaš túry v zahraničí. 

Skrátim to, ženám na tom jednoducho záleží. Nie, neznamená to, že sú to všetko zlatokopky, len je jednoducho z evolúcie prirodzené, že vyhľadávajú bezpečie. Takisto nehovorím, že máš teraz silou mocou začať stúpať po kariérnom rebríčku, no mysli na to, že budíš určitý dojem. Existuje hromada ďalších vecí, ktorými môžeš ženu okúzliť.

Lojalita

Mám na teba otázku:

Ako by si mohol ilustrovať vernosť vo svojom  profile na internetovej zoznamke? 

To posledné čo chceš, je napísať jej do svojho profilu, že si „ lojálny“. Môže to o sebe povedať každý a preto tomu určite nebude veriť Znovu. Chceš jej to ukázať a nie o tom hovoriť a konkrétne lojalita sa prejavuje po dlhšom čase. Ale existuje tu určitá skratka… 

Vernosť a ochrana  idú ruka v ruke so zameraním na rodinu, preto môžeš spomenúť nedeľnú večeru so svojimi rodičmi. Návštevu svoje starej mami.  Spomeň v konverzácií čokoľvek, čo má spojitosť s rodinou a s dlhotrvajúcimi vzťahmi. Napríklad ako si raz vzal svojho synovca na hokejový zápas. 

Osvoj si črty Alfa Samca

Do tohto momentu som sa snažil vysvetliť úplne základy toho, ako sa zapáčiť ženám na internete. Určite poznáš  mužov, ktorý nie sú ideálmi krásy a nemajú ani tučné bankové konto a napriek tomu ich vidíš v spoločnosti atraktívnych žien.

Ak si myslíš, že sú to len peniaze, potom  žiješ v sladkom nevedomí a prichádzaš o mnoho skvelých zážitkov práve s týmito ženami.

Samozrejme ak si finančne zabezpečený, nebolí to a určite je to v tom prípade oveľa ľahšie.

Ale premýšľaj…  Je to naozaj niečo, čo je nevyhnutné k tomu, aby si dotiahol ženu zo zoznamky na rande?

Na to aby si sa zoznámil so ženou nepotrebuješ byť milionár alebo model.

Musíš začať uvažovať ako alfa samec.

Evolučná psychológia nám poskytuje  hory údajov na to, ako si ženy vyberajú svojich partnerov … a všetko tým scvrkávajú  na jednu  vec:

Ženy priťahujú muži, ktorý im  a ich potomkom dokážu dodať najlepšiu šancu na prežitie.

Spomeň si na Darwina. 

Toho bradáča s Dejepisu. 

Prežitie najschopnejších platí stále aj v oblasti online randenia.

Takže keď sa pozrieš na tieto faktory je nereálne ich dosiahnuť? 

Je nereálne aby si schudol 5kg?

Je nereálne aby si rozšíril okruh svojich priateľov? 

Je nereálne aby si si “mákol” v práci a zarobil trochu viac alebo aby si si zabezpečil pre seba pasívny príjem? 

Je nereálne, aby si čas od času dokázal ženu utešiť, ochrániť a poskytnúť jej pocit bezpečia? 

Tak vidíš. 

To sú veci, ktoré môžeš zmeniť a mierne vylepšiť.

Je to reálne ale leží to iba v tvojich rukách. 

Ak dokážeš sprostredkovať znaky alfa samca vo svojom profile a správach, si na najlepšej ceste k prilákaniu žien,  ktoré tam  vonku na teba čakajú. Stačí ti len ochota  niečo zmeniť, osvojiť si premýšľanie  alfa samca  a trochu šťastia.

Nehanbí sa za to ak že máš hlboko do kapsy, si bacuľatý alebo bez priateľov. Urob s tým niečo.

Aký profil a fotky si dať na zoznamku?

Pred tým než začneme s fotografiami by som si rád s tebou niečo ujasnil. Je možné, že si pri čítaní tejto časti článku o mne pomyslíš, že som zbytočný puntičkár a že sa sústreďujem na banálne detaily.  Existuje vysoká šanca, že budeš gúľať očami od úžasu preto ti chcem povedať hneď na začiatku, že všetko na detailoch stojí a padá. Každý malý detail na tvojich fotografiách ti pômôže v tom,  aby si  dievča získal alebo nezískal.

Testuj svoje fotografie a online profil

Je na tebe koľko energie a času do tvorby fotografií vložíš. Ale čím viac do nich vložíš, tým viac sa ti to vráti.

Prvý dojem v online prostredí je ako iste tušíš vždy dôležitý. Existuje rozšírené presvedčenie, že v akomkoľvek vzťahu, či už ide o pracovný alebo osobný život  si vytvoríš úsudok o druhej osobe do niekoľkých sekúnd od stretnutia a tento úsudok zostane nemenný. Zväčša tento prvý dojem záleží od metakomunikácie. Teda od tvojej reči tela, ktorá pozostáva z mnohých neverbálnych prejavov akými sú napríklad tvoja mimika, gestikulácia, hlas a  držanie tela. Verbálny prejav nízku dôležitosť.

Nezáleží na tom, čo niekomu povieš ale ako to povieš.

Vďaka čomu, vytváraš prvý dojem online?

Uživateľky na zoznamkách  ťa nevidia a nedokážu rozpoznať postoj tvojho tela. Teda to, či stojíš vzpriamene ( prejav sebavedomého muža) alebo sa hrbíš (prejav bojazlivého muža). Nemôžu ťa počuť a použiť teda svoj sluch aby ich podvedomie zaznamenalo, že tvoj hlas je rezonujúci (ako sebavedomý chlap sa nebojíš hovoriť nahlas) alebo tichý ( ako bojazlivý chlap nechceš na seba hlasom privolávať pozornosť). Nemôžu potriasť tvojou rukou aby si vďaka pevnému úchopu uvedomili, že máš silu.  Nemôžu ťa cítiť a použiť čuch. V konečnom dôsledku nemajú predstavu o tom, ako by sa v tvojej prítomnosti mohli cítiť. 

Pre teba ako muža, ktorý sa snažíš spoznať ženu online tento fakt predstavuje dobrú alebo zlú správu pretože prvý dojem je čisto založený na fotografií, ktorú uvidí ako prvú.

 • Ak máš kvalitnú profilovú fotografiu  je to pre teba skvelá správa. 
 • Ak máš odfláknutú profilovú fotografiu  je to pre teba zlá správa. 

Ak sa rozhodneš  na online zoznamke experimentovať a vylepšiť svoju úspešnosť mal by si určite  vyskúšať  testovanie profilovej fotografie. Tento proces som prvýkrát začal veľmi amatérskym spôsobom …

Napísal som každej priateľke správu, v ktorej som im zaslal niekoľko mojich amatérskych fotografií a  opýtal  som sa, že čo si  o nich myslia.  Boli to moje prvotné fotografie na zoznamkách.

Mnoho, a tým myslím fakt mnoho –  zhruba 80% z nich povedalo, že tá o ktorej som si myslel, že je fakt super bola v skutočnosti strašná.

Bola to zaujímavá spätná odozva a práve vtedy ma napadlo, ako by som  to mohol otestovať ešte lepšie.

Rozhodol som sa testovať fotky na dvoch  zoznamovacích aplikáciách v rámci českej a slovenskej republiky.

Bol to strašne primitívny a jednoduchý test. Vytvoril som profily na Badoo a Tinderi.

Popis každého profilu som si ponechal rovnaký ale pre každý profil som zvolil odlišnú profilovú fotografiu. Zvolené fotografie som prestriedal  naprieč obidvoma profilmi, až som získal dostatočne veľkú  vzorku dát  a znížil tak “odchylku merania”- teda, aby  výsledok nebol ovplyvnený danou aplikáciou.

 • Najlepšie si viedla fotografia B,  vďaka nej som získal najviac zhôd.
 • Na 2. mieste sa umiestnila fotografia C.
 • Na 3. mieste zaujala fotografia A.
 • Na 4. mieste sa umiestnila fotografia E.
 • Mal som určité predpoklady ohľadom fotografie D a tie sa mi aj potvrdili.

Fotografia D, ktorá  bola odpudivá  pre takmer 100% žien. Vďaka nej som nezískal ani jednu zhodu. Keď som sa ich opýtal prečo tak  mi odpovedali:

 • „Vyzeráš  na nej ako sukničkár.“
 • “Toto si nedávaj lebo budeš vyzerať ako čistý plejboy.”
 • “záletník”

 

A aj  som si tušil.  A mimo týchto dôvodov existujú aj ďalšie dôvody, pre ktoré by som  ti takéto fotografie so ženami nedoporučoval: 

 • Si príliš transparentný tým, aký dojem sa snažíš v žene touto fotografiou  vyvolať – “Pozeraj , som spoločenský  a holky ma majú rady ergo   – Daj mi lajk aj ty. Napíš mi aj ty. Žmurk. Žmurk.”
 • Nedá sa presne identifikovať, kto sa na tejto fotografii spolu s tebou nachádza: “ Je to jeho milenka? Je to jeho kamoška? Je to jeho poštárka? ” Vyvoláva to proste množstvo zlých a zbytočných otázok, kvôli ktorým ťa žena na zoznamke môže instatne poslať do hája.  Poďme na to logicky. Si na zoznamovacej aplikácií. Hľadáš na nej partnerku. Na jednej z fotografií si so ženou. Nedáva to žiadny zmysel. Je to proste divné.  

Toto je super ľahké vylepšenie, ktoré sa ti teraz môže javiť ako nevyhnutná fuška, ale ušetrí ti desiatky, ak nie stovky nepremenených zhôd.

Ako hovorí Paretov princíp –  Toto je tých 20% práce, ktoré ti prinesú zlepšenie výsledkov o 80%, takže nemôžem testovanie fotografií dostatočne vynachváliť. 

TIP PRE PROFÍKOV

 Ak chceš tento proces urýchliť, môžeš sa opýtať priamo niektorých  svojich zhôd  na tinderi  alebo Badoo na to, čo si myslia o tvojich fotografiách. Testuj a skúšaj. Ak  konverzácia s tvojou zhodou zaniká alebo proste vidíš že z toho nič nebude, získaj aspoň  nejakú spätnú väzbu tým, že jej opýtaš, prečo ťa lajkla a ktoré z tvojich fotografií považuje za najlepšie.

Bez ohľadu na to, na ktorom webovom portáli  alebo aplikácií sa nachádzaš, je výber skvelých fotografií nevyhnutný. Premýšľajte o tom takto  – keď prechádzaš tinderom, posúvaš prstom doľava, pokiaľ  si tvoje oko nevšimne niečo pozoruhodné alebo nie? 

Hádaj, čo?

Ona robí to isté.

Ak si chceš získať jej pozornosť, tvoje  fotografie musia vyniknúť. V skutočnosti sú najdôležitejším prvkom tvojho profilu. Pokiaľ sú zlé tak jednoducho nebudeš mať  šancu, aby si získal rande s atraktívnou ženou – so ženou po ktorej túžiš.

Znaky skvelej fotografie na online zoznamky

Do tohto momentu som sa ti snažil vysvetliť ako veľmi dôležité je testovanie. Teraz ti predstavím 3 ukazovateľe, ktoré majú všetky “´kvalitné fotografie” spoločné.

Úspešné fotografie  na online zoznamku majú tieto spoločné vlastnosti:

 • Ukazujú tvoje najsilnejšie stránky
 • Vysielajú tú „správnu“ správu
 • Sú  v súlade s textom  v tvojom profile

Poďme sa bližšie priblížiť každú jednu z nich.

Ukazujú tvoje najsilnejšie stránky

Pre mňa osobne je to nepochopiteľne. U mňa  je to jasné ale mnoho mužov toto proste nechápe.  Atraktívna žena  si vyberá muža takmer na akejkoľvek online zoznamovacej stránke. Rozmazané, zrnité fotografie s nízkym rozlíšením, ktorá zobrazujú teba na gauči alebo v kúpeľni so zlým svetlom a mŕtvym pohľadom tam proste nepatria. Ako veľmi ju to má presvedčiť? 

Čelíš vysokej konkurencii, takže laťka kvality je dosť vysoko. Rozmýšľaj o tom týmto spôsobom – Chcel by si sa priblížiť k tej blond sexbombe pri bare, ak by si mal na sebe vyťahané tričko a džínsy, ktoré voňajú tak, ako keby si práve opustil opičí dom v zoo?

Samozrejme, že nie. A aj keby áno, nebol by si vôbec prekvapení, ak by sa k tebe zrazu otočila chrbtom.

Čo teda vedie mužov k tomu, aby sa prezentovali  hroznými fotografiami?

Fotografie na online zoznamky si vyžadujú trochu premýšľania a prípravy. Je to rovnako nutné ako je nutné sa  osprchovať  pred  rande  a vybrať vhodné a dobre padnúce oblečenie. Keď pôsobíš ako niekto, koho by rada chcela spoznať,  odpovie na tvoju správu alebo si prehliadne tvoj  profil.  Padneš jej do oka a chce sa o tebe dozvedieť viac.

Na druhej strane ak sa pozrie na zlé fotografie nastane koniec. Prešlap. Preteky skončia ešte predtým, ako to rozhodca odpíska a skončíš skôr než niečo začne. Preto má mnoho mužov so zoznamkami negatívne skúsenosti. 

Základným predpokladom pre dobré fotografie je dobrý fotoaparát. Smartfóny poslednej generácie sú postačujúce. Ideálom je samozrejme digitálna zradlovka (DSLR).

Samozrejme, že od teba nechcem aby si investoval vyše 1000 eur do toho, aby si si zaobstaral najlepšiu techniku kvôli  pár fotografiám na zoznamku. Obidvaja vieme, že b to bolo zbytočné. Ide ale aj o to, že väčšina internetových zoznamiek fotografie komprimuje. Dochádza k tzv. kompresií.  To znamená, že dátová veľkosť a rozlíšenie sa zmenší čoho následkom sa  nezachová originálna obrazová informácia. Dátové miesta zoznamiek majú  obmedzenú veľkosť a teda ním  samozrejme musia  šetriť, kedže majú tisícky a tisícky uživateľov. Fotografie sa teda na zoznamkách ukladajú s nízkym rozlišením a ty ani ja s tým nič nespravíme. Napríklad Tinder ti na swajpovacej obrazovke zobrazí fotografie   600 x 848  pixelov. Pri priblížení je to 640 x 640.

Ak  zrkadlovku nevlastníš možno máš kamaráta, ktorý ju má a tým by bol tento problém vyriešený.

Pri fotografovaní však nepoužívaj blesk. Ten ti uškodí  tým, že pridá na tvojej foto minimálne 7 rokov. Drsné umelé svetlo zdôrazňuje tvoje nedostatky a vrhá na tvár drsné tiene a ani jedno z toho ti nepridáva na atraktivite.

Fotenie pred západom slnka

Prirodzené svetlo je všeobecne ok, takže fotografovanie vonku je skvelý nápad.  Bolo by dobré ak by si fotenie  načasoval  na tzv  „Zlatú hodinu“ . To je hodina až dve, tesne pred východom  alebo západom slnka, keď sa všetko vrátane foteného objektu kúpe v “teplom zlatom svetle.”  Fotografia tak vytvorí hrejivý a podmanivý pocit:

Ak máš takú možnosť, zváž vytvorenie profesionálnych fotografií. Ak sa odovzdáš do rúk profesionála, ktorý vie ako manipulovať s osvetlením, ktorý ti doporučí prirodzené a nenútené pózy, tak tým dokáže na foto vyzdvihnúť tvoje najlepšie prednosti. Profilových fotografií stačí na zoznamku iba niekoľko. Nikdy si si ich na zoznamku nemal dávať príliš mnoho. Tým by si mohol komunikovať, že sa na ženy snažíš príliš zapôsobiť. Miesto toho by si mal tento voľný priestor využiť inak.  Použi tie, ktoré odhalia iné časti tvojej osobnosti alebo iné zážitky z tvojho života. 

Vyhýbaj  sa  nudným pozadím štúdia. Tvoje fotografie by mali pôsobiť profesionálne ale zároveň prirodzene a nenútene. Trik je v tom mať  profesionálne zábery, ktoré nevyzerajú tak akoby si niekoho najal aby ich zinscenoval. Mal by si na nich pôsobiť tak, ako keby si bol zachytený uprostred diania – v momente. Nech ťa fotograf zachytí v zaujímavom exteriéry najlepšie, na niekoľkých miestach. 

Najväčšou chybou mužov  pri výbere fotografií je vybrať si akúkoľvek starú fotografiu a namyšlať si, že je postačujúca a že ju jednoducho prebijú vtipnou prvou správou.

To je zlý prístup. Už som ťa dúfam  presvedčil, že zoznamovanie online je na  90% o fotografiách…

Prečo by si mal chcieť ženy na internete strašiť? Nemajú dosť starostí a strachu z úchilákov aj bez toho v osobnom živote? 

Musia sa báť vykročiť aj do digitálneho?

A  všimni si, že som v spojitosti s fotografiami nespomenul slovo “vzhľad”. Pretože môžeš mať vynikajúce fotografie nezávisle od toho, či vyzeráš úžasne alebo nie.

Škaredý chlap môže vyčistiť online zoznamky a spoznať mnoho okúzľujúcich žien, ak má skvelé a kvalitné  fotografie, zatiaľ čo dobre vyzerajúci a očarujúci chlap, ktorí má 2 nekvalitné kúpeľnové selfie to bude mať oveľa ťažšie.  

Je to pravda. Online estetika proste vyhráva. A to je skvelá informácia, pretože je jednoduché si fotografie upraviť vo vlastnej réžii. 

Vysiela tú  „správnu“ správu

Poďme sa na chvíľu znovu pozrieť na teóriu alfa samcov. Už sme si povedali, že alfa muži majú moc. Môžu to byť  vodcovia ale nie je to nevyhnutnou podmienkou. Nie je nutné byť najvyššie postaveným manažérom megakorporácie aby si ním bol. Ide tu o niečo iné. Neustále hľadajú slobodu. Radi si robia veci po svojom.  Žijú život podľa vlastných hodnôť a pravidiel a to ich duševne napľňa. Majú kontrolu nad svojim životom. Vyberaj teda fotografie, ktoré podvedome premietajú tento obrázok a ženy k nim budú priťahované. Tu je niekoľko príkladov:

Fotografia na ktorej si zjavne zobrazený ako vodca túry horského výletu.

Fotografia na ktorej si zobrazený ako ten, čo má slovo na tímovom mítingu vo svojej práci.

Fotografia na ktorej si zobrazený ako nahrávajúci spoluhráč v pokutovom území na futbalovom zápase.

Ak ide o skupinový záber vybral by som si ten, na ktorom si v  centre pozornosti. Mal by si byť v kontakte so svojimi priateľmi vizuálne zaujímavým spôsobom – skupinová snímka na ktorej  je jasné, že pózuješ takou fotografiou nie je. Mnohé analýzy údajov zo zoznamiek v skutočnosti ukazujú, že pózujúce znižujú odozvu správy o neuveriteľných 40%.

Neprirodzené pôzy sú vo všeobecnosti veľkým nono. 

Pojem “alfa muž” prekračuje skvelý vzhľad, takže aj keď nebudeš vyzerať ako z obálky populárneho magazínu, na fotografiách môžeš byť stále atraktívny…

Opäť sa musím vrátiť k tomu, že by si si sám seba mal predstaviť v ženských topánkach. Keď sa žena pozrie na tvoje  fotografie, predstaví si, aké by bolo keby sa s tebou stretla a chcela stráviť svoj čas.

Ukáž jej svoj každodenný život – to je to, čo chce väčšina užívateľov zoznamiek vidieť na svojich fotografiách. Ukáž jej svoje záľuby, cesty, svojho psa  a aktívny spoločenský život. Uisti sa, že máš pár záberov vonku, pretože fotografie urobené vonku ti  poskytujú  štatisticky o 19% viac vyššie šance na zhodu.

Mnoho mužov váha, vyjadriť svoju jemnú stránku, pretože sa obávajú, že to nie je dosť maskulinné a mužné.

Chceš pôsobiť ako chlap ale zároveň  pôsobiť jednoducho a prístupne a dať jej najavo, že si nežný.  Preto by si mal zahrnúť napríklad aj fotku svojho domáceho miláčika. Ženy milujú fotografie mužov so zvieratami. Viem, že je to klišé a priehľadné ale toto skutočne vyvoláva u žien silnú reakciu. Fotografia by mohla byť s tvojím psom alebo mačkou. Ak nemáš domáceho maznáčika, tak si ho požičaj od kamoša, cvakni sa s ním a vráť mu ho v celku. Ukáž jej, že máš aj srdce a nie si golemom z kameňa.  

Je v súlade s textom tvojho profilu

Tvoje fotografie musia byť v súlade s dojmom,  ktorý sa snažíš vyvolať  svojím profilom. Ak sa vo svojom  profile popisuješ ako odvážlivec, ktorý žije život plný výzviev a má  veľké ambície ale tvoje fotografie ukazujú ako čítaš knihu u seba doma a sŕkaš kávu alebo ako rád kŕmiš holuby z lavičky v parku, nebude sa jej to pozdávať.

Kongruencia a zhoda  je nevyhnutná na vybudovanie dôvery. Ak  jej na tvojom profile niečo, čo jej tam nebude sedieť nebude sa chcieť s tebou osobne stretnúť. 


Fotografie na internetovú zoznamku

Túto časť si prečítaj pozorne, pretože je nesmierne dôležité,  aby si tu neurobil žiadne chyby. Doporučoval  by som ti  použiť minimálne 6 foto. S menej ako 6 je ťažké zachytiť všetky aspekty tvojho života a sprostredkovať jej na začiatok dostatok informácií. Mať iba jednu fotku na zoznamke je zaručená cesta do pekiel. Nedávna štúdia zoznamky Tinder ukázala, že chlapi s 3 fotografiami vo svojom profile dostali 6-krát viac zhôd  ako tí, čo mali na svojom profile len jednu.

Prostredníctvom tvojich fotografií na chvíľu vstúpi do tvojho života. Tvoje fotografie jej poskytnú domnienky. Možno si predstaví ako by s tebou  prebiehalo vaše prvé  “rande” možno dokonca celý vzťah. Ak na zoznamkách iba začínaš alebo nemáš na zoznamkách mnoho dobrých skúseností doporučil by som ti túto päticu: 

 • Profilovú fotografia
 • Fotka odhalenej hornej časti tvojho tela
 • Fotka s priateľmi
 • Fotka hobby
 • Fotka maskulinnej stránky.
 • Fotka jemnej stránky.

Poďme si ich bližsie priblížiť.

Profilová fotografia na zoznamku

Vytvor si kvalitnú a reprezentatívnu profilovú fotografiu, ktorú by si mohol použiť na svoje sociálne siete alebo Linked-In. Mal by si mať na nej úsmev a správne držanie tela. Môžeš použiť čelný portrét alebo klasické fotenie z  45° uhla smerom  k fotoaparátu.

Ako vytvoriť profilovú fotografiu na zoznamku?

Najprv chcem prehlásiť, že nie som profesionálny fotograf a foteniu sa venujem len krátko ako hobby. Na internete dokážeš nájsť kopec kvalitných informácií, ktoré ti v tomto dokážu pomôcť oveľa viac ako ja.

Vytvoriť kvalitný portrét, ktorý skutočne vystihuje charakter fotenej osoby, nemusí byť žiadna veda. Napriek tomu existujú určité pravidlá, ktorých by si sa mal držať, aby bol výsledok čo najväčšou radosťou nielen pre teba, ale aj pre ženy. 

Je potrebné, aby si sa pred fotením dobre naladil, aby sa použila správna technika a svetlo. Poďme si podrobne rozobrať na čo sa sústrediť pri vytváraní profilovej fotografie.

Pozadie – zvolenie tmavšieho je lepšie ako svetlejšieho

Vždy najprv premýšľaj o pozadí, pretože je to jediný faktor, s ktorým po samotnom fotení nebudeš mať možnosť nijako výrazne manipulovať. Nemalo by od teba odvádzať pozornosť, preto je vhodný múr, tmavé zelené lístie a podobne. Hlavne uprednostni jednoduchosť bez výrazných línií alebo vzorov. Nie je nič horšie ako stĺp alebo vetva stromu, ktorá vyzerá, ako keby vyrastala z tvojej hlavy.

Ak budeš fotografovaný naproti jasnému pozadiu, môžeš skončiť tak, že namiesto portrétu budeš mať na snímke len tmavú siluetu. Dôvodom je jas pozadia, ktorý spôsobí to, že fotoaparát záber podexponuje – fotený objekt bude tmavý. 

Preexponovaním – otvorením clony o jedno či dve clonové čísla, alebo rovnakým predĺžením času uzávierky, dosiahneš bez použitia blesku správnu expozíciu na jasnom pozadí. Ak výsledky stále nie sú dobré, vyskúšaj tmavšie  pozadie.

Maj na pamäti, že obsahom snímky si ty, nie celé okolie. Hlavy majú zvislý tvar, preto fotografuj na výšku. 

Vzhľad – styling je veľmi dôležitý!

Venuj veľkú pozornosť stylingu, teda oblečeniu a účesu. Pre portréty sú vhodné jednoliate farby – najmä preto, že nerušia. Jasné vzory nefungujú, priťahujú na seba pozornosť a odvádzajú ju od tváre. Štylizácia môže byť atraktívna, ale existuje veľmi tenká hranica medzi zaujímavým a nevkusne výrazným. Pre začiatok sa drž jednoduchosti a prirodzenosti. Postupne môžeš začať experimentovať.

Objektív – stačí aj lacná „päťdesiatka”

Už som to síce avizoval ale je to potrebné zmieniť.  Portrétne objektívy sa vyznačujú dobrou svetelnosťou a zároveň sa takmer vždy jedná o teleobjektív. Ten dokáže zachytiť portrétovanú osobu tak, ako sme ju zvyknutí vnímať zrakom. Ak ťa fotia z 1,5 až dvoch metrov, vyzeráš tak, ako je to pre ľudské oko prirodzené. Pokiaľ sa ale necháš fotiť z kratšej vzdialenosti, dochádza k perspektívnemu skresleniu, ktoré môže tvár deformovať.

Uhol pohľadu, kompozícia a rada, ako vyzerať štíhlejšie

Musíš stáť relatívne blízko k objektívu. Pomôže to pri expozícii – nastavení rozmazania pozadia. Zvyčajne je ideálne fotiť na vzdialenosť rádovo v rozsahu niekoľko metrov.

Čím vzdialenejšie bude od teba pozadie, tým viac bude rozostrené. Napríklad, ak sa budeš fotiť a za tebou bude živý plot zo stromov, tieto stromy budú celkom ostré. Pokiaľ však za tebou bude voľný priestor (lúka, krajinka, les v diaľke), pozadie bude oveľa viac rozostrené. Preto zvoľ efekt rozostreného pozadia. Odporúčam ti, aby si našiel taký uhol pohľadu, v ktorom bude pozadie od teba vzdialené čo najviac.

Ak nechceš vyzerať ako zadržaný podozrivý na snímke zločincov pre miestne policajné oddelenie, nefoť sa priamo z čelného pohľadu. Buď natočený do uhla 45° a otáčaj hlavou späť dopredu. Táto póza pôsobí priaznivejšie a budeš navyše vyzerať štíhlejšie.

Rovnako ako u všetkých druhov fotografie aj tu platí, že čím si kreatívnejší, tým lepšie. Aj tak ale existuje pár jednoduchých pravidiel, ktoré je vhodné dodržiavať. Pravidlo tretín a zlatý rez je základ. Tvár by si mal mať v hľadáčiku fotoaparáta umiestnenú tak, aby zaplnila hornú časť alebo pravú tretinu snímky.

Expozícia 

Automatické nastavenie fotoaparátu úplne postačí. Nesnažíme sa vytvoriť koláž do magazínu.

Ak nie tak zvoľ režim priority clony, ktorý sa dá nastaviť na úpravu rozostreného pozadia. Čím nižšie clonové číslo nastavíš, tým rozostrenejšie bude pozadie. 

V praxi platí, že rozostrenejšie pozadie dosiahneš, ak použiješ väčšiu ohniskovú vzdialenosť objektívu = laicky povedané, väčší zoom. Čím širší záber objektívu, tým je hĺbka ostrosti väčšia a pozadie bude menej rozostrené. A naopak – čím väčšie priblíženie objektívu použiješ, tým bude hĺbka ostrosti menšia a pozadie rozostrenejšie.

Najvýraznejšie sa toto nastavenie odrazí na tom, ako ťa budú ženy vnímať, pretože ostré obrysy tváre na rozmazanom pozadí vyniknú. Môžeme povedať, že to pomyselne „vyzdvihne tvoju dôležitosť”. Zrkadlovka si potom v nadväznosti na clonu sama zvolí najvhodnejší čas uzávierky.

Ak však chceš pracovať plne manuálne, nad rýchlosťou uzávierky je potrebné premýšľať v súvislosti s použitým objektívom, respektíve jeho ohniskovou vzdialenosťou. Platí tu všeobecné pravidlo, že rýchlosť uzávierky, by mala byť vyššia ako ohnisková vzdialenosť. So širokouhlými objektívmi potom možno použiť dlhšie časy. Moderné objektívy však disponujú kvalitnými stabilizátormi obrazu a tak možno aj v zhoršených podmienkach či u pohybujúcich sa objektov použiť dlhší čas.

Tu by sa patrilo zdôrazniť, že záleží na pozíciách tvojej brady.

Fotenie brady

Aj toto je jeden z tých detailov, ktorý je extrémne dôležitý.

Cieľom je aby si zvýraznil rysy tvojej tváre a zabrániť tomu, aby si bol  vyfotografovaný s tzv. dvojitou bradou. Pokiaľ máš na fotografií dvojitú bradu, vyzeráš  zhruba tak, ako keby si vážil o 10 kg viac ako v skutočnosti.

Toto je neutrálna pozícia, ktorá je pre nás všetkých bežná.

Pokiaľ potiahneš svoju hlavu za rovinu svojich ramien, bude to vyzerať strašne. Dvojitá brada proste nevyzerá vôbec dobre.

Ale pokiaľ sa hlavou predkloníš mierne dopredu a mierne dole, tvoja brada bude zvýraznená. V podstate priblížiš svoju hlavu bližšie ku kamere. Chceš zabezpečiť, aby sa svetlo lámalo na hranách tvojej brady a tým zvýraznilo jej obrysy.

Na tomto obrázku je to najviac zreteľné. Porovnaj si “dvojitú bradu” na prvom a treťom obrázku.

Fotka odhalenej hornej časti tvojho tela

Úprimne. Keby pred ženu tvojich snov postavím teba a Ryana Goslinga, koho myslíš, že by si vybrala? Či chceme alebo nie, vzhľad hrá vo výbere žien významnú úlohu. Nie takú veľkú, akú hrá ženský vzhľad u nás, no určite ju nesmieš zanedbať. Opäť mám pre teba len dobré správy. Povedzme, že si priemerne vyzerajúci chalan. Nie škaredý, ani príliš pekný. Normálny. Ak sa budeš riadiť tým o čom  píšem v tejto časti článku, ženy sa o teba potrhajú. Fotografia na ktorej je jasne viditeľná horná časť tvojho tela by v tvojom  zozname nemala chýbať. Napríklad záber ako sa  pripravuješ na skok z mostíka na plavárni.

Ona musí vidieť tvoje telo ale nie z toho dôvôdu, ktorý ťa pravdepodobne teraz napadol,  že musí vidieť na tvojom bruchu tehličky. Musí vidieť tvoju hornú časť tela preto, lebo pokiaľ ju neuvidí, mohlo by ju to zneistiť. Mohlo by ju napadnúť to, že sa ho snažíš skryť. Mohla by si pomyslieť, že na svojom profile nemáš fotografiu svojho tela, lebo sa za neho  hanbíš.  Chceš jej dať jasne najavo, že si stotožnený  sám so sebou a že si veríš a táto fotografia ju k tejto myšlienke dotlačí.  Samozrejme, že pokiaľ máš atletickú postavu a na bruchu 6 kociek, bude sa jej to páčiť viac ako keby si tam mal jednu veľkú  polguľu. A úprimne pokiaľ to myslíš so spoznávaním žien vážne, zapracovať na sebe a zhodiť pár prebytočných kil je tvoja jediná  dlhodobá správna varianta. Baliť ženy online alebo osobne s veľkým pupkom je náročné. Je to reálne, dá sa to ale je to náročné.

Fotka s priateľmi

Mal by si  jej dať najavo, že si normálny a akceptovateľný veľkou časťou populácie. Teda fotografia, na ktorej si so svojimi priateľmi bude v tomto prípade najlepšia. Normálny = spoločenský = Máš priateľov. Skupinová fotografia funguje najlepšie, keď sa jedná o spontánne zachytený moment a nie o skupinku ľudí, ktorí sa museli na seba natlačiť, aby sa odfotili. Na tejto fotografií by si mal byť ľahko rozpoznateľný (nemali by sa tam nachádzať žiadne otázniky ohľadom toho, ktorou z tých osôb si ty).

Fotografia by mala vzbudzovať zvedavosť z toho, čo sa na nej odohrávalo. Nezverejňuj fotografiu ako si na párty s kamarátmi a ako pijete pivo v rohu zašitej krčmy. Fotka by mala dýchať životom. Väčšina žien – dokonca aj mladších – je na love mužov, nie chlapcov, ktorí si budujú svoj imidž alkoholika.

 

Fotka hobby

Rovnako použi fotografiu, na ktorej je jasné, že sa venuješ niečomu, čo jej tvojou vášňou – zaujímavý koníček je ideálnou variantou. Rád v zime lyžuješ? Prečo jej to neukázať.  Si zanietený cyklista? Je chybou ak nemáš na svojom profile jednu fotografiu s tvojím bicyklom. Začal si hrať na gitare? Zverejni fotografiu, ako riffuješ pod kvalitným svetlom. Určite ti nemusím hovoriť, ako dievčatá milujú chalanov, ktorí sa venujú hudbe.

Fotka maskulinnej stránky

Aké sú charakteristiky Alfa samca? Nebojí sa. Je odvážny. Má vysokú úroveň sebakontroly a je fyzicky zdatný. Pokús sa poukázať na tieto vlastnosti. Alfa samec má vždy určitý cieľ.  A je jednoduché zachytiť tieto vlastnosti na fotografií. Je dominantným lídrom v skupine mužov a zároveň z pohľadu žien ide o neodolateľného muža či už fyzicky (stavba tela a “imidž”) ako aj psychologicky (charakterové vlastnosti).

Fotka jemnej stránky

Na  predstavenie  jemnej stránky je vhodné zvoliť fotografiu s domácim miláčikom. Fotografia s mačkou alebo so psom alebo so zajačikom sú overené ňu-ňu-ňu stimulanty. Pôsobíš vďaka nim dôveryhodne a dávaš najavo, že dokážeš byť aj živiteľ. Vďake nej budeš opäť pôsobiť oveľa viac prístupnejšie, menej agresívne a vyjadriš to, že dokážeš byť aj jemný a citlivý. Toto je jedna z tých stereotypných vecí, nad ktorou by sa každý normálny jedinec pousmial a ani ja som k tomu nepristupoval inak. Ale potom som to otestoval na vlastnej koži a zároveň aj zistil, že existujú  určité dáta a dôkazy. Ženy sú responzívnejšie pokiaľ sa na profile zoznamovacej aplikácie nachádza aj fotografia s malým hafanom. 

 

Teraz už vieš tie najdôležitejšie informácie na to aby si sa zapáčil žene na internete. Avšak nedá mi to  a chcem sa ešte podeliť o pár svojich typov.

Zachovanie anonymity

Pokiaľ je pre teba zachovanie svojho súkromia dôležité, pred uploadovaním svojich fotografií vykonaj kontrolu prostredníctvom funkcie „Google Image reverse search”. Po vložení adresy URL alebo fotografie, Google porovná tvoju fotografiu so svojou vlastnou databázou fotografií. Ak nájde výsledok, znamená to, že si vystopovateľný. Pokiaľ na zoznamovacie aplikácie uploaduješ fotografie, ktoré si zverejnil aj povedzme na sociálnych sieťach, bude veľmi jednoduché ťa pomocou funkcie „Google Image reverse search” vystopovať a získať tak tvoju naozajstnú identitu. Kde bývaš, kde pracuješ atď. pokiaľ máš zverejnené svoje osobné údaje. Preto odporúčam, aby si fotografie, ktoré si na zoznamku zvolíš nepoužíval nikde inde. Ale existuje aj iná metóda, ktorá tento problém odstráni ako mávnutím čarovného prútika. Fotografie môžeš jednoducho pomocou softvéru horizontálne prevrátiť. Vďaka prevráteným pixelom ťa týmto spôsobom nebude možné nájsť ani vystopovať. 

TIPY PRE PROFÍKOV

  • Na fotografiách nepredávaš ženám sex. Predávaš seba/zážitok.
  • Pravidelná aktualizácia profilových fotografií na zoznamovacích weboch, ako sú Badoo.sk a  Tinder ti môže pomôcť aby si sa udržal v hornej časti výsledkov vyhľadávania. 
  • Často meň svoje fotografie rovnako ako ich poradie. Je to malý, jednoduchý trik s obrovským dopadom na tvoje výsledky.
  • Zahrň do profilu jednu komickú fotografiu. Nasaď si uši zajačika. Daj si ružu do úst, ala romantik. Spýtaj sa kamoša na to, aby ti vo  Photoshope nasadil supermanovský oblek. Prechádza cez tonu fotiek  a všetky pre ňu  začínajú splívať v jednu a tú istú. Všetky vyzerajú rovnako. Ak však dokážeš tento vzorec “narušiť” aj niečím vtipným,  je tam vysoká možnosť, že upútaš jej pozornosť.
  • Je dôležité aby si na svojich fotografiách nemal zakrytú tvár.  Dôvod je jasný – Chceš jej ukázať svoje oči ASAP. Šatky a pokrývky hlavy by som tiež vynechal  Chceš aby bola tvoja tvár jasná a zreteľná. žiadne slnečné okuliare.V opačnom prípade by si mohla myslieť, že s tebou niečo nie je v poriadku – že niečo na svojich fotografiách skrývaš. 
  • Na svojich profilových obrázkoch sa musíš usmievať!  Rovnako ako v bežnej komunikácií tvoj úsmev je tvojou najväčšou  zbraňou. Nielen na fotografiách a zoznamkách ale aj samozrejme osobne.  Fotografie by mali priaznivo sprostredkovať  dobrú náladu a prístupnosť. Nechceš ju vystrašiť alebo vydesiť. Ak na fotografiách vyzeráš  smutne alebo príliš vážne, môže to ženy odradiť. Komunikácia by mala spočiatku prinášať iba pozitívne emócie.
  • Kvalita  a úprava fotografií by mala byť na vysokej úrovni. Existuje mnoho filtrov a vylepšení, ktoré by ti mali zabezpečiť zodpovedajúcu úroveň. Či už sa jedná o úpravu farieb kontrastu alebo vymazanie rušivých objektov  programy ako Adobe Photoshop by ti v tomto mali hravo pomôcť. Chcem len dodať, že mám na mysli naozaj iba pár drobných zmien. 
  • Nemal by si na svojich fotografiách pôsobiť príliš pózujúco alebo “zrežírovane.” V mnohých prípadoch ti môžu takéto fotografie uškodiť lebo na tvojej tvári bude viditeľné, že si sa necítiš  pohodlne. Chceš na nich pôsobiť zaujímavo ale aj úprimne. 
  • Nezverejňuj selfies,. Žiadne fotky na gauči, v tvojej obývačke alebo v aute. „Kúpeľňová selfie” je v rámci tejto prekliatej skupiny fotografií najhoršia, kvôli odrazu blesku od zrkadla a kvôli tomu, že sa vďaka nej všetci dozvedia, akú značky čistiacich prostriedkov tvoja domácnosť používa.
  • Používaj jej len ten fotografie s dobrým nasvietením. Tvár na nich nemôžeš mať ponorenú v tieni. Vždy si spomeň na odsek profilovej fotografie.
  • Nepoužívaj meme. Áno viem. Je to “in”. Je to “trendy”. Ale ak bude sa bude chcieť zachichotať na meme, tak pôjde na 9gag nie na online zoznamku. Je to lacné. Memáčka jej posielaj v správach ale nevoľ ich ako fotografie.

Profil

Na strednej škole som  si prečítal knihu, ktorá mi dala snáď najhoršiu radu, akú kedy nesebavedomý a hanblivý mladý chlapec mohol dostať: „Buď sám sebou.“

Bola to hlavne moja vina, pretože som si túto  radu vzal doslova. Začal som hovoriť otvorene vždy to, čo som si myslel, obliekal som sa  vždy tak, ako som to cítil  a choval sa presne tak, ako som to chcel.

Ukázalo sa, že to bola absolutne zlá interpretácia.

Bez nejakého filtra alebo pozostastavenia sa nad svojimi činmi, som veľmi často  urazil mnohých ľudí.

Niekedy je ťažké si uvedomiť, že existuje rozdiel medzi tým, keď si sám sebou a  tým, keď sa správaš ako niekto iný.

Bez toho aby sme si to uvedomovali my všetci šírime signály medzi ostatných ľudí. Napríklad muž, ktorý má na sebe čistú a vyžehlenú košeľu  a padnúce sako nemusí byť nevyhnutne bohatý, ale týmto spôsobom  vydáva signál, že by “mohol byť” bohatý.

Žena, ktorá chodí stále v čiernom používa čierny rúž a  nosí čierny  kožený náhrdelník, signalizuje, že nechce dodržiavať pravidlá spoločnosti a je tak trochu proti spoločnosti, súčasťou “anti-establishmentu”.  Muž v košeli signalizuje, že mu tieto konvencie nevadia a je jednoducho  konzervatívny.

Toto signalizovanie je dôležité.

Raz, keď som študoval na vysokej škole som na jednej party spozoroval krásku. Jednoducho padla do môjho oka. Mala na sebe letné šaty, kvetinové náušnice a vyzerala veľmi roztomilo. Pristúpil som k nej a okamžite sme si začali rozumieť. Celý večer sme strávili tancom a flirtovaním.

Naplánovali sme si rande, ktoré sa malo odohrávať ešte v ten istý týždeň v kafetérii internátu.

Do kaviarne som sa dostavil predčasne. Keď som čakal, pristúpilo ku mne pristúpilo dievča a usmialo sa. Pozrel som sa hore a uvidel som roztomilé dievča oblečené v čiernom, mala čierne očné tiene, čierny rúž a okolo krku hrubý, železný  kožený náhrdelník s ostňami.

Najprv som ju nepoznal, ale po niekoľkých  sekundách som si uvedomil, že to bola ona.

Sadla si a začali sme sa rozprávať.. Po pár minútach trápnej situácie mi v konverzácií vysvetlila, že jej priateľky boli nešťastné z toho , že je stále slobodná, takže ju obliekli, aby vyzerala  „viac sexy“ na to, aby si na party našla nápadníka.

Tým nápadníkom som bol ja.

Skutočne mi nezáležalo na tom, ako bola oblečená, ale  počas rozhovoru sme si obidvaja uvedomili, že nemáme takmer nič spoločné. Oblečenie, ktoré použila ako signál na večierku, vôbec neodpovedalo jej osobnosti. Rande sme ukončili a každý  pokračoval svojou cestou.

Výber správnych signálov je skvelý ale výber falošných signálov je katastrofálny.

To isté platí pre popis do tvojho profilu online.

Niektoré veci si ale nechaj až na neskôr. 

Chceš jej o sebe prezradiť ako máš rád klasické horory ale nechceš jej hovoriť o tom, ako ti vyhŕkne slza zakaždým, keď počuješ v rádiu hrať Queen.

Chceš jej povedať, že má nádherné vlasy ale nechceš jej povedať, že rovnaký účes mala aj tvoja bývalá.

Vytvorenie dobrého popisu je dôležitá súčasť vytvorenia kvalitného online profilu. 

Neexistuje jednotná správna odpoveď na otázku, ako by tvoj popis mal vyzerať ale určite existujú  nesprávne odpovede na to, ako by tvoj popis NEMAL  vyzerať.

Kritériom je aby vhodne dopľňal tvoje fotografie. Jednotlivé zoznamovacie aplikácie sa v tom, ako tvoj profil bude vyzerať budú líšiť. Princíp ale zostáva rovnaký. 

Profily v aplikáciách sú oveľa kratšie, často v rozsahu 100 až 500 znakov.  Napríklad na tinderi je to práve 500 znakov. Máš pomerne málo priestoru na to, aby si urobil dobrý dojem…

Profily na zoznamovacích weboch online, ako sú badoo.sk alebo Pokec sú dlhšie,  ale ide o to neprehnať s písaním. Píšeš profil na zoznamku a nie svoju autobiografiu. Väčšina  zoznamovacich webov má aj mobilné verzie a žena si nebude na telefóne čítať obrovské bloky textu.

Sorry, proste nebude…

Existuje vysoký šanca, že aj ty, drahý čítateľ, si tento článok čítaš na svojom smartfóne.

Chceš používať krátke, pútavé vety, ktoré sú ľahko stráviteľné. Miesto jedného veľkého bloku textu, začni používať odstavce. Uvažuje o tom, ako si prezeráš  ženské profily – pravdepodobne nečítaš každé jedno  slovo, však? 

Len cez nich letmo prejdeš na telefóne počas stretnutia, prednášky, pracovnej schôdzky  alebo keď  sleduješ Netflix. Ona robí úplne to isté. Ak tvoj profil na ňu  nevyskočí z obrazovky a nezaujme jej pozornosť, presunie sa k ďalšiemu mužovi a tam to skončí.

Profilu na zoznamku má vo všeobecnosti 2 časti:

Meno: Skutočné alebo vymyslené

Popis: Krátka veta alebo trochu dlhší popis, ktorý dáva určitú farbu vašim záujmom a osobnosti.

Meno 

Prvým kúskom skladačky v rámci tvojho profilu je tvoja prezývka, alias alebo tvoje meno. Aj keď  sme si povedali, že je tvoja fotografia ústredným bodom tvojho  profilu, používateľské meno si na tvojom profile nemôže nevšimnúť. 

A to je  ďalší priestor pre uplatnenie tvojej kreativity. Je to miesto ktoré dokáže, že si jedinečný a možno sa  vyplatí  jeho vymýšlaniu  venovať určitý čas. Nemal by si zatracovať  príležitosť na vytvorenie dobrého prvého  dojmu a  preto je dobré do tohto určite vložiť  úsilie. 

Na mnohých weboch môžeš použiť svoje krstné meno. A ajkeď to nie je také kreatívne, pôsobíš tým normálne a ”osloviteľne” a  prístupne. Odolávaj pokušeniu stať sa Mirec6969. To je proste fádne a trápne. 

Používateľské mená by mali byť vždy normálne a nesexistické takže zabudni na “hotboy44” alebo „Nabijac57“.

Nemali by obsahovať negatívne ani agresívne slová, napríklad „LadyKiller“, ani odkazovať na nežiaduce vlastnosti, ako napríklad „Bufetovyterminator“. Necheš pôsobiť ako zúfalec, ktorý sa snaží byť nasilu vtipný. 

Pôsobiť normálne a ako niekto so zdravým rozumom by malo byť tvojím hlavným cieľom. 

Už do veľkej miery pravdepodobne stretáva mnoho úchilákov osobne, tak načo jej kaziť deň online… 

Popis – Krátky a výstižný

Bohužiaľ, ľudia majú tendenciu surfovať na online zoznamkach spôsobom, akým surfujú na sociálnych sieťach: 

Rýchlo a bez premýšľania. 

Je možné, že práve mobilné zariadenia nás naučili surfovať po online zoznamkách podobným spôsobom ako na sociálnych sieťach. 

Z tohto dôvodu si myslím, že titulok je dôležitou časťou tvojho popisu a mal by si vyskúšať rôzne variácie, kým nenájdeš tú, ktorá ti vyhovuje a funguje. Po mnohých skúškach som zistil, že táto pre mňa fungovala najlepšie:

 • “Zvedavý, ambiciózny, aktívny a bez zmyslu pre humor.”

Cieľom titulku je poskytnúť jej  rýchly prehľad toho, čo je na tebe  jedinečné. Mať titulok, ktorý je autentický, zaujímavý a krátky je ako stopka pre osobu, ktorá  bezmyšlienkovite listuje  desiatkami profilov vo svojom telefóne.

Preto doporučujem aby tvoj titulok bol vecný. Vyhni sa nepodstatným informáciám. Ponechaj ho na 3 až 6 slovách alebo jednej vete a uisti sa, že v prvom rade hovorí o tom aký naozaj  si.

Na niektorých appkách, ako je napríklad Tinder, sa tvoj popis  a používateľské meno zobrazuje na spodnej časti fotky. Titulky sú zvyčajne iba krátkou vetou, sú však mimoriadne dôležité na to, aby upútali jej pozornosť a  aby ju zaujali. Nie aby ju unudili…

Zrejme…

 

Účinný titulok v nej vzbudí zvedavosť.  Navyše, ak ju prinúti aby sa zastavila a na chvíľu nad ním  popremýšlala , strávi tak oveľa viac času sledovaním  tvojej fotografie – určité  štúdie ukázali, že čím dlhšie sa pozerá na tvoju foto, tým viac sa bude vyššia šanca, že ťa bude chcieť.

Pri tvorbe uvažuj tak,  ako keby si dostal za úlohu  napísať nadpis  pútavého článku … musí vynikať v šedosti a prinútiť ju k tomu aby na neho  klikla.Napíš niečo ako:

 „Dúfam, že máš pas lebo nezvyknem sedávať doma na riti“.

alebo:

Nepíš však niečo ako:

„Nikto toto ajtak nečíta. “ 

„Napíš a uvidíš.“

“Mám rád sarkazmus.”

“Mám  zvláštny zmysel pre humor.”

Toto ju  prestalo baviť po tých 150 profiloch, na ktorých si to prečítala.

Dobrý titulok v nej vyvolá pocit dozvedieť sa viac. Urážajúci, nudný,nepríjemný, sexistický a na hrane ju prinúti utiecť a šúchať palcom s umelým nechtom doľava.

 Ale je tu aj iná varianta.

Popis – Ako príbeh alebo anekdota

Väčšina zoznamovacích portálov má určitú verziu časti „O mne“. Toto je hlavná časť tvojho profilu. Ak máš viac priestoru, je dobré ho využiť. 

Ajkeď chceš pôsobiť čo najatraktívnejšie, zároveň nechceš, aby  si vyznel, akoby si  sa chvastal – to ju odplaší. Jedna štúdia ukázala, že muži, ktorí sa vo svojich profiloch silne spoliehali na „selektívnu sebaprezentáciu“ (hovorenie o sebe v superlatívoch), boli považovaní za menej atraktívnych a tiež nedôveryhodných…

Tu prichádza opäť na scénu princíp  „ukáž jej to, ​​nehovor o tom“. Znovu. Každý môže povedať, že je „dobrodružný, lojálny, zábavný, úspešný, atď.“ Chceš tieto veci ukázať pomocou anekdot, príbehov a fotografií atď., ktoré tieto vlastnosti ilustrujú.

Napríklad rad cestuješ. Každý rád cestuje. Čítala tieto slová v profile tak často, až jej je z toho zle. Ukáž jej, že rad cestuješ. Napríklad popíš jej v dvoch vetách, to najzaujímavejšie, čo si na svojom poslednom tripe zažil.

Príklad:

Živé a podrobné popisy konkrétnej cesty sú nezabudnuteľné a lákavé – a nikde v tomto odseku nebolo spomenuté „Milujem cestovanie“. A predsa je jasné –  že ak bude s tebou, čakájú ju úžasné a nezabudnuteľné zážitky. 

Bez ohľadu na to, čo si tam napíšeš, chceš, aby to bolo  nonšalantné a blazeované…Ako keby jej rozhodnutie, či spolu začnete komunikovať vôbec neovplivnilo jej život. Ak ťa spozná tak to bude good. Ak ťa nespozná, tak to bude tiež good. A buď pozitívny. Proste z toho nesmie kričať, že si dlho nemal rande alebo, že si prežil dlhý a bolestivý vzťah alebo že máš posledné 2 mesiace depresiu a bipolárnu poruchu.  

Poličko pracovná pozícia a vzdelanie si  môžeš ale aj nemusíš vyplniť. Čím viac info o sebe budeš zdielať, tým menej “fake” tvoj profil bude pôsobiť. Mal by si jej  spomenúť svoje povolanie – pamätaj, že alfa muži sú úspešní a majú kontrolu nad svojím životom. Ale táto informácia nie je to nutnosťou. 

Ako som spomenul, všetko sa dá poňať  príťažlivo a netradične:

Prečo jednoducho nenapíšeš  „Pracujem v banke“, keď svoj job môžeš opísať spôsobom, aby sa o teba chcela dozvedieť viac?

Jeden profil môže s niekoľkými vylepšeniami tu a tam ľahko pracovať pre viaceré zoznamovacie appky. 

Mnoho zoznamiek má špecifické podsekcie týkajúce sa koníčkov, obľúbených vecí atď.

Napríklad, nepíš nič nudné ako:

„Bavia ma koncerty, cestovanie, stretnutia s bratom a sestrou, chodenie do telocvične, hory a joga.“

Nič v tejto vete  ťa neselektuje  od všetkých ostatných, a práve preto len nad týmto profilom zagúľa očami a bude pokračovať  ďalej.

Namiesto toho popíš svoje obľúbené koníčky spôsobom, ktorý podnieti  jej fantáziu:

“Zdolávanie pahorkaktín v nedeľu. Večera s rodinou v pondelok. Zdokonaľovanie sa v jóge v utorok. Na hori, koncerty a všetko ostatné je tu mastergard.”

Nesnaž sa preskakovať sekcie. Nechceš jej predsa naznačiť, že k zoznamovaniu nepristupuješ seriózne, a zmenšiť si tak  šance na to aby si dosiahol úspech.

Tým nechcem povedať, že jej musíš o sebe napísať román. Koniec koncov, toto je iba tvoj  3. kontaktný bod s touto osobou –  tvoja prvá sú fotografie a titulok sú prvé dva.

Zaujímavý text jej môže dodať inšpiráciu –  môže sa od neho odraziť aj  priamo v konverzácií.

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, je vyhnúť sa všeobecným činnostiam, ktoré by sa mohli týkať takmer každého. Nedá sa vysloviť slovami a teda  povedať, koľko profilov, ktoré som videl v tomto zozname má  napríklad:

Aj keď som si istý, že na svete existujú ľudia, ktorí neradi sledujú filmy alebo sa  so svojimi  priateľmi nestretávajú často –  pravdepodobne 95% alebo viac ľudí v tvojom okolí tieto aktivity podniká.

Skôr než sa snažíť zapadnúť, pokús sa  vyniknúť.

Pokúste sa vyvážiť svoj odsek aktivitami, ktoré sú spoločensky akceptovateľné, ktoré sa ľuďom najviac páčia, aby si s nimi našiel  spoločnú reč  ale  zároveň informáciami, ktoré ťa robia  jedinečným.

 

Napríklad v mojom popise vyššie:

 • Väčšina ľudí má rada  spoločenských ľudí a fotografovanie.
 • Niektorí ľudia majú radi zdravé stravovanie, posilňovanie.
 • Ale veľmi málo ľudí má rado čítanie kníh, jedinečný zmysel pre humor a chce si založiť firmu. 

 

TIPY PRE PROFÍKOV

 • Nespomínaj svoje  minulé vzťahy. Každý má svoj príbeh. Online zoznamka ale nie je to miesto, kde by si toto mal riešiť a to neplatí len pre popis profilu ale aj pre samotnú konverzáciu.

 

 • Vyhni sa vulgarizmom a nepoužívaj útočný humor. Nikto nechce randiť s trollom alebo grobianom. Áno je pravda, že tým dáš najavo, že si možno rebel, že robíš si v živote,  čo chceš a to môže byť vnímané atraktívne. Ale zbytočne odplašíš ženy, ktoré to tak nevnímajú.  A mnohé z nich by ťa možno chceli spoznať keby tvoj profil v konečnom dôsledku nepôsobil tak exhibicionisticky a vulgárne.  Ľahký/náladový/situačný humor je lepšia varianta. Svojim profilom si vyber cestu najmenšieho rizika. 

 

 • Nestavaj ju na piedestál a nepristupuj k nej ako k princezne. Vďaka tomu, že budeš vo svojom profile hovoriť iba o svojej ideálnej partnerke a ako by si jej zniesol aj modré z neba budeš pôsobiť ako zúfalec –  ako muž, čo nemá možnosti.Tým, že jej nasľubuješ hory-doly bez toho, aby si ju osobne videl sa staviaš do veľmi  pozície nízkej hodnoty. Kto by niečo také dopustil.  Staviaš sa do pozície nízkej spoločenskej hodnoty.  

 

 • Nepoužívaj “výzvu k akcií” na konci popisu. Toto  by si určite nemal. Čo mám pod “výzvou k akcií” namysli?  V marketingu je výzvou na akciu (Call to action  – CTA) úkon, ktorý chceš aby používateľ vykonal po tom, ako si pozrel tvoj obsah. V kontexte zoznamovania si pod týmto úkonom môžeš predstaviť  zaslanie prvej správy od od ženy.Vyzerá to ako dobrý nápad ale nie je to tak. Znovu. Predpokladáme, že atraktívne ženy sú jednoducho “zaneprázdnené.” Muži ich obletujú s každej strany. Majú príliš mnoho možností a príliš mnoho aktivít.  Preto popis v profile:
  • “Napíš mi pokiaľ, rada chodíš na hori.” 
  • “Napíš mi pokiaľ, pokiaľ máš rada Netflix a Marvel filmy.” 
  • “Napíš mi pokiaľ ak sa zaujímaš o psychológiu.” 

Jako fakt? Nie je dobré mať základný predpoklad, že ti proste napíše ako prvá práve z tohto dôvodu. Vyžaduje to príliš mnoho energie. Pokiaľ nádherné dievča nemusí, tak nepohne ani brvou. Žiadna atraktívna žena ti nenapíše ako prvá.A keď napíšeš toto, tak už vôbec.

 • Ukážte jej to, nehovor jej tom Nepíš do profilu, že “ Máš zvláštny zmysel pre humor“. Nerozprávaj jej o tom.  To môže napísať každý. Ukáž jej to na anekdote ale príbehu.  Malo by to z  kontextu vyplynúť  prirodzene.
  •  Miesto toho, aby si napísal, že si “bloger” alebo “rád píšeš poéziu”, napíš: “Predávam papiere s čiernym škrabopisom.“
  • Miesto toho, aby si napísal, že si world traveler (ako už je v roku 2020 asi každý):„Zbieram farebné pečiatky do svojho pasu.“
 • Gramatika a interpunkcia  Zlá interpunkcia a pravopis sú veľkým mínusom. Do veľkej miery vypovedá o tvojom vzdelaní a inteligencií aj keď samozrejme to nie je jediný ukazovateľ. Ale čo si má o tebe pomyslieť pokiaľ nájde hrubé gramatické chyby v tvojom vlastnom profile s ktorým sa jej snažíš predať? 

 

 • Vo svojom profile neklam a nevymýšľaj si Ak musíš tak preháňaj ale neklam.  Stále maj na pamäti, že tvojim cieľom je stretnúť sa s ňou tvárou v tvár, alebo to tak nie je? Pokiaľ si nacapíš na profil fotku s Audinou a dojdeš na rande na starej Fabke, čo myslíš….ako na to bude reagovať? 

 

 • Od Emoji do Emoji Smajlíky a emotikony šetria znaky ale znovu sa chcem vrátiť k tomu aby si si spomenul koho vlastne chceš spoznať. Pokiaľ sa jedná o mladú ženu tak profil zasypaný malými ikonkami bude akceptovateľný. Ale ak si dospelý chlap, máš karieru chceš sa usadiť a tvoj profil vyzerá ako detská omalovánka, aké informácie si z toho má žena odniesť? Že si sa zasekol vo vývoji? 

 

 • Nevkladaj si do svojho profilu  svoj Instagram name. Teraz nemám namysli prepojenie svojho Instagram účtu so zoznamkami ako tinder. Mám namysli tvoje niečo ako : Napíš mi na : @devil77 alebo IG: tomasadoals

Vážne si myslíš, že  atraktívna žena, ktorá má rozsah pozornosti ako akvárijná rybka,  bude chcieť riešiť takéto preklikavačky zo zoznamky na tvoj Instagram účet?  Ženy si ich tam umiestnujú aby získali followerov. Hľadáš followerov alebo holky?

 

 • Negativny pohľad na svet Z niektorých profilov je badateľné, že ich napísali muži, ktorí sú v depresií, ktorý si prežili tvrdý rozchod a ktorý majú so ženami zlé skúsenosti alebo žažili mnoho odmietnutí.  Nechceš vo svojom profile spomenúť niečo, čo by mohlo tieto myšlienky vzbudzovať. 

 

 • Prázdny a nevyplnený profil Nuž pokiaľ predpokladáš, že za teba fotografie odvedú všetku prácu mám pre teba zlú správu – Môže to tak byť ale nemusí to tak byť. Existujú vysoké pravdepodobnosť, že pokiaľ si natrafil na tento článok tak tvoje fotky nebudú výstavné kusy. A preto ti text môže pomôcť. Zbytočne sa oberáš o nástroj prostredníctvom ktorého by si ženám o sebe mohol mnoho prezradiť. To ako veľmi si sebavedomý môže žena zistiť aj  základe toho, ako sám seba popisuješ a ako sa vnímaš.Existujú štúdie ohľadom toho prečo muži s vyplňenou sekciou “O mne” získavajú na zoznamovacích aplikáciách viac úspechu.Robí ich viac dôveryhodnejším. Nedokážeš si predstaviť koľko žien má veľký strach z toho, či sa nebaví s falošným profilom, za ktorým sa v skutočnosti skrýva zlý, postarší ujo. Mimo toho je tu aj iný dôvod.Pred odpovedaním na tvoju prvú správu si ho takmer určite prečíta. A pokiaľ váha, či ti má dať lajk kvôli tvojím fotkám tak tvoje “Bio”  alebo sekcia “O mne” jej v tomto rozhodnutí pomôže.

Nezávisle od toho, akú zoznamovaciu aplikáciu používaš v rámci profilu ide iba o jednu vec:

Získať si pozornosť a dať jej náhľad do tvojho života ubezpečiť ju, že si mentálne zdraví chlap.

Nebudem ti mazať med okolo pusy –  čelíš  tvrdej konkurencii, najmä v prípade populárnejších aplikácií, ako je Tinder. Musíš si dať záležať na svojich fotografiách a potom to doplniť skvelým textom. A ako raz povedala známa česká speváčka a skokan roka 2014  Iveta Bartošová:

”Přes tohle vklad nejede.” 

Tvoja fotografia upúta jej oko a popis upúta jej myseľ.  

 • „Wow, to znie zaujímavo. Chcem sa o ňom dozvedieť viac.”

Ak je dostatočne zaujatá aby ti dala lajk alebo  aby odpovedal na tvoju  prvú správu si napol ceste k rande…

V rámci svojho profilu a fotografií si zvýšil svoje šance na maximum a bolo mi cťou ťa na tejto ceste sprevádzať.

Ak si spravil všetko správne bitku máš  z polovice vyhranú.  Teraz je to už len o tom, aby si vedel ako poslať prvú správu dievčaťu.

Preto neváhaj, klikne dole a sťahuj materiál v ktorom nájdeš 30 dokonalých prvých správ  a 30 perfektných profilov.

To všetko úplne zadarmo 🙂

-Deryl

82% žien počas karantény zaplavilo aplikácie ako Tinder

Získaj prístup k môjmu podrobnému systému, ktorý ťa naučí ako ovládnuť Online zoznamovanie prostredníctvom psychologických princípov vďaka ktorým sa zapáčiš každej žene.

KLIKNI, ABY SI SA DOZVEDEL VIAC