Si v kontakte s atraktívnym dievčaťom.  Jupí! Daj mi 👊  Či už si sa s ňou zoznámil na Tinderi, cez Badoo alebo osobne v tomto článku ti predstavím návod s reálnymi príkladmi konverzácie, vďaka ktorým budeš vedieť, ako je pozvať na stretnutie. Predstav si situáciu, keď je vaša konverzácia naozaj živá a textové bublinky sa neprestávajú objavovať. Chceš zistiť ako ju zobrať von, pretože si s ňou chceš dohodnúť skvelé rande a zároveň nechceš spadnúť do preklínanej friendzóny. Možno si presvedčený, že by si mal dievčaťu napísať niečo špeciálne a že nie je možné, aby s tebou išla von len tak. Už budem asi dotieravý ale ani tu neexistuje čarovná fráza, ktorá by za teba všetko instante vyriešila. Ale ešte predtým než začneme rozoberať prečo sa do stretnutia s tebou extra nehrnie…

Hľadáš kvalitné informácie na to, ako získať ženu na internete. Kompletný plán hry.

Priamočiary…

Intuitívny…

Rýchly…

Problém však je, že naučiť sa to, ako získať ženu online nie je vždy také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. No je to dosiahnuteľné a dá sa to. Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné. Môj definitívny návod, ako získať ženu online, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie.

ZÍSKAJ JU ONLINE EŠTE RÝCHLEJŠIE vďaka najlepším stratégiám

 

Prečo sa nechce stretnúť?

Ak sa ti už niekedy stalo, že si požiadal ženu o stretnutie a nepôsobila tak, že by mala extra vysoký záujem je možné, že sa za tým skrývali tieto červené výkričníky:

 • Tvoja ponuka bola nudná alebo bizarná a nestála za povšimnutie.

 

 • Vôbec si sa nesnažil o to, aby si jej predstavil svoj návrh s nadšením. Nesnažil si sa ho predať a preto si nedokázala predstaviť to, že by jej život nejakým spôsobom obohatil.

 

 • Nedokázala si predstaviť, ako by sa cítila, keby s tebou išla na rande.

 

 • Stáli za tým jej osobné dôvody, ktoré z tebou nemali nič spoločné.

Je možné, že si sa našiel v jednom alebo vo viacerých z týchto bodov. Niektoré z týchto faktorov sa dajú ovplivniť a iné zase nie. Nejde o nič zložité. Potrebuješ  “text”, na základe ktorého si uvedomí tvoje kvality a bude existovať vyššia šanca na to, aby kývla na samotné stretnutie. Je nepísaným pravidlom, že vzťahy majú svoj transakčný rozmer. Ľudí priťahujú do života hlavne ľudia, ktorí by ich život určitým spôsobom mohli obohatiť a urobiť lepším, zaujímavejším alebo ľudia, ktorí by za nich mohli vyriešiť určitý problém.  Takže proste sa musíš zistiť, čo žena online hľadá a dať jej to. Dať jej niečo, na základe čoho si uvedomí, že keby sa stala súčasťou tvojho života, jej život by sa zmenil k lepšiemu. Správy na stretko, ktoré v nej vyvolajú emócie by sa mali točit okolo niekoľkých vecí.  Vďaka nej si uvedomí, že ak ťa nespozná osobne, tak príde oveľa. A na tom to vlastne celé stojí a padá. Veľmi ti dokáže pomôcť, keď sa na túto problematiku pozrieš optikou:

Čo môže získať dievča, ak sa so mnou stretne? O čo môže prísť, ak sa so mnou nestretne?

Predstavme si teda bližšie najčastejšie dôvody toho, prečo sa nechce s tebou stretnúť.

Zlé načasovanie

Majorita mužov navrhuje stretnutie ako v konverzácií na predchádzajúcom obrázku. Prvý červený výkričník  je v tom, že sa jedná o otázku. Druhá vec, ktorá tu nesedí je to, že ona proste ešte nie je ready – Je to príliš skoro. V prípade, že ju veľmi priťahuješ a že ťa chce sa bavíme o niečom úplne inom.  Vtedy žena v konverzácií kývne na čokoľvek a kedykoľvek. Ja ale rozoberám situáciu, keď žena nie je na 100 % presvedčená o tom, že ťa chce spoznať, čo sa stáva naozaj často a hovorí to o tom, že je normálna.  Pokiaľ si ťa chce preveriť rovnako, ako si ty chceš preveriť ju hovorí to o tom, že je normálna.  Existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa na toto proste nechytí. Áno, je pravda, že vedieš tú interakciu smerom k stretnutiu a snažíš sa ju posunúť do ďalšej úrovne, ale robíš to spôsobom, ktorý nie je efektívny, lebo ešte nenastal ten správny čas. V jej mysli to bude pôsobiť dotieravo. Existuje jednoduché riešenie, ako sa vyhnúť tejto zlej situácií. 

Používaš otázky miesto prehlásení

  Nemusíš byť laureát na Nobelovu cenu, aby si si všimol, že dávať zatvorené otázky (otázky, na ktoré existujú jedine odpovede áno a nie) sa v konverzácií so ženou jednoducho nevypláca. Teda, pokiaľ nie je tvojím cieľom viesť suché interview, na ktoré človek za 5 minút zabudne. Pri žiadosti o stretko, tam nie je výnimka.  Aj jednoduchá zmena vety:

verzus

…bude v okienku vašej konverzácie znieť oveľa oveľa lepšie. Pretože v prípade, že odpovie negatívne budeš z hľadiska konverzácie vnímaný v lepšom svetle – nebudeš odmietnutý na priamy návrh, ako v prípade, keby si sa o to pokúsil otázkou a budeš sa teda o to môcť pokúsiť neskôr.

Stále tlačíš k stretnutiu ajkeď ti napíše: “Nie”

Je úplne normálne, ak ti dievča napíše, že sa s tebou nechce ihneď stretnúť. Aby som bol úprimný, niekedy ani neočakávam, že na prvé požiadanie bude reagovať kladne. Nezávisle od toho, koľko správ ste si vymenili, faktom je, že ťa nepozná.  Nevie o tom, čo si zač a preto sa to nesnaž zbytočne uponáhľať. Nechceš predsa, aby si o tebe myslela, že si zúfalý a že sa v tvojom živote nič nedeje a že čakáš len na jej odpoveď, alebo, že si paralyzovaný jej reakciou. Buď trpezlivý a proste nechaj plinúť čas. 

Príklad z Tindera

Na druhej strane môžeš zažiť niečo úplne opačné.

  V tomto príklade môžeš vidieť konverzáciu môjho kamaráta. Pre ochranu jeho súkromia mu vymyslím meno Tomáš.  Toto dievča spoznal na Tinderi.  Doporučil som mu, aby presunul svoju konverzáciu čo najrýchlejšie na inú aplikáciu – Whatsapp. Mimo iného to zabezpečí, že Tomáš by jej mohol vďaka tomuto kroku posielať interaktívne a audiovizuálne správy. Dohadujú si stretko. Keď sa pozrieš bližšie na jeho správy, môžeš postrehnúť niekoľko unikátnych náznakov toho, že sa mu páči:

 • Posiela mu niekoľko správ po sebe.

 

 • Na jeho správy reaguje pomerne rýchlo.

 

 • Je ochotná kvôli nemu cestovať na veľkú vzdialenosť.

 

 • Na druhý deň mu napíše správu prvá.

A keď jej Tomáš ihneď neodpíše:

 • V ďalších správach sa urputne snaží dohodnúť stretnutie. 

 

 • Poslednou správou dáva najavo, že je do interakcie zainvestovaná.

Všimni si, že Tomáš ju nezačal prosíkať a nútiť k stretnutiu. Nezachoval sa ani tak, že by vybuchol a tomuto úbohému dievčaťu vynadal alebo zaslal sarkastickú poznámku. Išiel nato dobre.

Panikáriš pri jej stručných odpovediach

V mnohých konverzáciách, ale ženy nedávajú priebeh svojim spisovateľským schopnostiam. Nie sú výrečné. Môže to súvisieť s ich náladou. Na Tinderi alebo Badoo majú ženy tendenciu posielať dvojslovné odpovede. Tiež sa môže stať, že budú sa hrať na mŕtvu ryby a odpovedia na tvoje správy až po  2-3 dňoch. Teba by z toho išiel trafiť šľak, ako sa proste odmlčia a prestanú reagovať. Alebo budeš frustrovaný z toho, že nebudeš vedieť ako tieto odpovede interpretovať.  Ich emocionálny stav hovorí: “Nie”, lebo potrebujú viac času.  Práve vtedy by sa mohlo veľmi ľahko stať, že ťa prepadne panika, neovládneš sa a napíšeš im zo zúfalstva, či by sa nechceli stretnúť. NIkoľkokrát po sebe. Šance, že sa jej nálada zmení a odpíše ti “Áno”, keď jej nálada hovorí “Nie”, je extrémne nízka. Najprv by si mal konverzáciu trochu ozvláštniť. Prihodiť do nej vtip alebo srandovnú hlášku.  A čakať…. Pozvi ju von, ale len v prípade, že sa nachádza v zábavnej nálade. Keď sa dá odhadnúť, že si práve teraz konverzáciu s tebou užíva.

V správach hovoríš o sexe explicitne

Keď som bol na jednom populárnom hudobnom festivale, spoznal som tam dievča menom Jana. Akonáhle nadobudnete dostatok skúseností, tak dokážete veľmi rýchlo rozpoznať pohľad ženy, ktorej ste padli do oka.  Prišiel som k nej k stánku s občerstvením a dal som si s ňou panáka. Od prvej chvíle bola responzívna a chichotala sa na všetkom, čo zo mňa vypadlo. Jej náklonnosť bola evidentná. Normálne sa tak často nestáva, že stretnete ženu a ide to tak hladko. Bola medzi nami prirodzená chémia. Bol už skoro večer a začal som sa s ňou presúvať k stanu, keď povedala: “Chcela by som, aby si išel so mnou.” V tom momente sa medzi nami uvoľnilo napätie. Bolo to jasné ešte pred tým, než to povedala. Obidvaja sme vedeli, že to tam smeruje. Ale kvôli tomu, že to medzi nami bolo komunikované nepriamo, teda tým, ako sme sa obidvaja v tom momente cítili, bez toho aby sme o tom hovorili (boli verbálni) – sexuálne napätie stúpalo. Využil som príležitosť, ako by to pravdepodobne urobil každý v mojej situácii. Začali sme kráčať smerom k jej krátkodobému príbytku. Ale… Počas celej cesty k nemu sme viedli iba zábavnú konverzáciu o jej nevkusných sandáloch a gýčovej čelenke. V prípade, že by to bolo obrátené garde, by k ničomu samozrejme nedošlo. Ak by som ja navhol a povedal: “Chcem mať s tebou v stane sex,” a nebolo by tam žiadne napätie, odmietla by ma a poslala by ma v momente do hája.  V prípade, že by na túto tému nadviazal a rozvíjal ju ďalej, taktiež by k ničomu nedošlo. 

Používaš slová so zlými asociáciami

V momente, keď začneš písať s použitím slova ”sex” , začneš kráčať po visutom lane s rizikom tvrdého pádu. Rovnaké je to aj pri iných zakázaných slovách. Používaš často v bublinkách so ženami toto slovo? Vždy je lepšie vynechať slová, na ktoré má žena nastavené automatické reakcie a znejú až príliš transparentne a jednoúčelovo. V tomto prípade, ak by si jej napísal slovo “rande”, strácaš element náhody a prekvapenia – Zoznamovanie býva úspešné najmä vtedy, keď prebieha spontánne. Dôležitá časť, ktorá robí zoznamovanie úspešným, je naozaj jeho nepredvídateľnosť. Dôkazom by mohlo byť aj to, ako veľmi ženy vyhľadávajú literatúru a filmy, v ktorých žena spoznáva svojho partnera v nezvyčajných situáciách:

“Bol to osud.” “Proste vkročil do môjho života.” “Proste sa tam objavil.”

Tým, že by si použil „rande“, by si tomuto mohol zamedziť. To slovo znie proste veľmi oficiálne a prvoplánovo. Spoznávanie je hra, v ktorej by mali mať obidvaja hráči úprimnú radosť z toho, že nevidia do kariet protihráča. Miesto toho je vždy lepšie, aby si navrhol:

 • “drink”
 • “stretko”
 • “café”
 • “obed”

Nebude to tak očividné ako “rande”. Dostaň sa mimo jej radar, lebo inak sa môže stať, že ťa odbije automatickou odpoveďou. Aby som to zhrnul: V mojich článkoch slovo rande uvidíš na každom kroku ale priamo v konverzáciách toto slovo priamo nikdy nepoužívam. 

Ako sa s ňou stretnúť?

Dohaduj si stretnutie až po zisku telefónneho čísla

Akonáhle získaš telefonický kontakt, budeš mať oveľa viac možností ako dievča presvedčiť o tom, že si zaujímavý a, že stojí za to aby obetovala niekoľko hodín na osobnú schôdzku. Budeš jej podsúvať audiovizuálne dopamínové orgie… Sprostredkuj jej širokú škálu emócií prostredníctvom svojich správ. Mám tým na mysli:

 • Zábavné pm na Facebooku

 

 • Zábavné DM na Instagrame

 

 • Zábavné príbehy (stories) a updates z tvojho života

Používaj audiovizuálne správy:

 • Fotografie

 

 • Videá

 

 • Príbehy

 

 • Nahrávky hlasu

….čím jej, ako som už avizoval, dáš príležitosť, aby nahliadla do tvojho života. Viem, čo si teraz myslíš. „ Ale môj život nie je až taký zaujímavý, nemám sa moc o čo podeliť.“ Nepotrebuješ byť na sociálnych sieťach neustále zobrazovaný ako niekto, kto šoféruje najnovší model Mercedesu alebo ako si užívaš dovolenku na jachte pri pobreží Saint Tropéz alebo ako si skončil 1. v maratóne na 60 km.  Stačí bežná momentka:

 • ako si užívaš voľno s kamošom na plavárni

 

 • ako ťa v práci zo susednej budovy sledovala mačka

 

 • ako si postavil novú posteľ z IKEI

Jednoducho čokoľvek, čím by si vyjadril, že žiješ aktívny život a nesedíš zarmútený a sklamaný doma pred PC alebo na sociálnych sieťach. Tieto správy môžu vyjadrovať, že zobrazuješ niečo, čo je pre teba konkrétne v tvojom živote, dôležité. Čo ti pripadá zvláštne a čo ti pripadá zaujímavé. Žena sa o tebe chce dozvedieť čo najviac a chce sa skúsiť pozerať na svet cez tvoju optiku. Ženy sú bádateľky. Predstav si muža ako ostrov a ženu ako loď, ktorá sa plaví po mori s cieľom tieto ostrovy objavovať. Akonáhle sa priblíži dostatočne blízko a niečo ju na ostrove zaujme, rozhodne sa zakotviť a zistiť viac.

Nemal by si jej zavolať? 

Nemal by si jej miesto zaslania správy radšej zavolať a dohodnúť stretko cez telefón?  Na osobný hovor mám zmiešané názor. Kedže všetko môžeš prostredníctvom správ vybaviť extra rýchlo neexistuje naozaj silný argument pre telefonický hovor. Na jednej strane je to samozrejme pozitívum pretože cez hovor jej samozrejme dokážeš o sebe povedať viac. Môže počuť tvoja uvedomiť si, že toto je naozaj reálna vec – že na druhej strane je chlap z mäsa a kostí a nejednalo na zoznamke o falošný profil.  Na druhej strane fakt málo mladších žien mi za posledné roky zdvihlo telefón v prípade, že sme sa predtým nevideli osobne. Preto by som na základe mojho “bro sociológického prieskumu” odporúčal tento prístup: Ženy z “generácie Z” (narodené po roku 1995): Volanie by som úplne vylúčil. Ja osobne sa domnievam, kedže táto generácia vyrastala na internete tak mnoho žien môže “cold calls” brať ako obťažovanie a priveľký zásah do súkromia. Ženy z generácie” Millenials” (narodené pred rokom 1995): Stretko cez telefónny hovor by som skúšal dohodnúť jedine v prípade, že už nič iné nezabralo. 

Na kedy si dohodnúť rande?

V článku o tom, ako si získať skvelé rande zo zoznamky  hovorím o najvhodnejšom čase na rande. Samozrejme viac, než by si chcel sa bude stávať, že budeš musieť natiahnuť dátum stretnutia na niekoľko dní dopredu. Ty máš svoj život a ona má svoj život a pokiaľ sa to obidvaja snažíte niekam dotiahnuť existujú vysoké šance, že sa Vaše diáre budú na mnohých miestach prekrývať. To treba očakávať a je to úplne v poriadku. Avšak… Neodporúčam dohadovať rande na dlhšie ako 5 dní dopredu. Znovu sa pokús obuť si jej topánky. Je to bizi žena, pokiaľ je atraktívna bude mať plný harmonogram. Pokiaľ si s ňou dohodneš rande, ktoré sa má odohrávať za 7 dní, je viac než isté, že na to zabudne a to aj pokiaľ si s ňou budeš čas od času do tohto dňa dopisovať.  Alebo sa môže stať, že sa posunieš na rebríčku jej priorít na nižšiu pozíciu…čo je strašne častý jav.    “Zíde z očí, zíde z mysle.” Neodporúčam dohadovať rande na piatok alebo sobotu. Inak budeš veľmi často čeliť ženám, ktoré ti to na poslednú chvíľu zrušia. Cez weekendy dávame všetci prednosť eventom a akciám s blízkymi alebo svojimi priateľmi. Rande so zo zoznamky tam proste nepatrí. Je to proste čas na dôležité udalosti na konci týždná nie na “casual rande” s cudzincom. 

Ako sa poistiť v prípade, že nepríde?

Dohodli ste sa, že príde na 19:00. Si na mieste. Je 19:15 a nie je po nej ani stopy. Na správy už teraz neodpovedá a nedá sa jej ani dovolať. Gratulujem, kvôli tomu, že si to bral ako automatickú vec a naposledy si si s ňou písal pred dvoma dňami, zabudla, že si s tebou vôbec niečo dohadovala.  Ako tomu teda predísť?

Správa ránov deň samotného stretnutia

Chceš vedieť, či si jej naozaj nevyšumel z hlavy. Preto ráno je dobré poslať správu malú hodnotnú správu, aby si zistil na čom vlastne si: 

Správa 30-60 minút pred samotným stretnutím

Často taktiež zasielam 1 hodinu pred samotným stretnutim správu, že budem asi 5-10 minút meškať a teda, pokiaľ žena na ňu odpovie, viem že s rande počíta. 

Ako ju pozvať na večeru?

Už som to spomínal v článku o prvom rande…večera ako prvé rande je zlý nápad.  Ako mnoho zaužívaných typov a trikov, ktoré radia ako na ženy, ani tento by som nedoporučoval.  Mám na toto tvrdenie niekoľko argumentov:

 • V reštaurácii sedíš priamo oproti nej a teda je medzi vami veľký priestor. To, čo chceš, je sedieť dostatočne blízko, aby si sa presunul k bozkom a dotykom v prípade, že nastane vhodná situácia.
 • Žena by to mohla považovať za vážny krok.
 • Mohlo by sa to veľmi dotknúť tvojej peňaženky. O to viac to bude bolestivejšie, ak sa po rande už nikdy neuvidíte.

Ak by som mal predsa len v pláne večeru, tak by som zvolil prostredie, kde sú sedačky a kde si môžete obidvaja užívať anonymitu. A teda využil to, čo som spomínal v odseku o pár riadkov vyššie.  Počkaj na jej reakciu. Pravdepodobne napíše niečo v štýle: Alebo: Ak odpovie pozitívne, bude to zvažovať a bez obáv jej môžeš odpísať niečo v štýle: V prípade, ak nechce, tak sa pokús tento návrh trochu viac predať – priblíž jej hodnotu a benefity podniku: Pokiaľ sa jej pokúsiš poslať správu takto, nebude to pôsobiť ako zúfalé tlačenie od chlapa, ktorý nemá žiadnu hodnotu. Ďalšou správou potlačíš naliehavosť a čiastočný nezáujem. Inak povedané, vďaka tejto správe jej dáš najavo, že ti na schôdzke až tak nezáleží.

Ako ju pozvať na kávu?

Keď si si prečítal tento nadpis, tak ťa asi napadlo: „Proste jej napíšem, aby so mnou išla na kávu. Čo sú to za debilné otázky?“ Nie.  Nebuď generický. Buď originálny. Pošli jej toto: Záleží na jej nálade, ale aj osobnosti. V prípade, že ti začne posielať smajlíky a začne reagovať pozitívne, tak si samozrejme v suchu. Ak bude reagovať pozitívne, ale nebude súhlasiť s miestom a časom, môžeš sa na tejto správe pokúsiť stavať konverzáciu neskôr. Internet je plný vtipných memes, ktoré tu môžeš využiť.  S troškou kreativity, by tvoje správy mohli pôsobiť jedinečne a pútavo.  Čím sa odlíšiš od množstva ostatných mužov.

Ako pozvať von svoju kamarátku

Spoznal si atraktívnu ženu v práci alebo v škole. Strašne sa ti zapáčila… „Mohol si na nej nechať svoje oči.“ Nechcel si zariskovať a povedať jej ihneď o svojej túžbe. Zahral si to  teda do autu a skamarátil si sa s ňou.  Premýšľal si o tom tak, že by sa to časom mohlo zmeniť.  Páčila sa ti a nechcel si ju stratiť. Svoje pocity si jej chcel prezradiť, až keď by naskitla správna príležitosť. Lenže tá nanešťastie nikdy neprišla. Tvoja kamarátka sa ti páči a chceš sa tvrdohlavo dostať von zo zatracovanej friendzóne. Problém spočíva v tom, že akonáhle prídeš so ženou do kontaktu, zaradí si ťa do určitej kategórie: kamarát, kolega, šéf, spolužiak, milenec. V podstate si žena vo svojej hlave upevní o tebe určitú predstavu hneď na začiatku a táto predstava sa nezmení. Nastaví “frame” rámec alebo filter, na základe ktorého sa bude odvíjať jej správanie voči tebe.  Pokiaľ jej na začiatku nedáš najavo svoj sexuálny zámer, nemôže ťa vnímať ako sexuálneho partnera. Pretože si sa tak voči nej neprezentoval na začiatku. Čím dlhšie si vo friendzone, tým náročnejšie bude, aby si sa z nej dostal. Ale našťastie existuje riešenie. Ale zlá správa je, že musíš zariskovať a byť ochotný ju stratiť. Kľudne by sa totiž mohlo stať, že keby si jej vyjadril svoj záujem tak by k tomu došlo.  Začni ju nepatrne provokovať a zasielať jej flirtujúce narážky. Na to, aby si chytil rybu, musíš rozvíriť vody. Mala by ťa začať vnímať ako sexuálnu bytosť. Šance na to aby si ju získal tam sú ale sú malé.  Pred tým, než sa do nej vrhneš a pošleš jej hlúposť ako napríklad správu, že ju nesmierne miluješ, sa zamysli a otestuj ju:

 • Ako reaguje, keď v jej blízkosti vtipkuješ o sexe? Snaží sa to rozvíjať ďalej alebo hneď zmení tému?
 • Ako reaguje, keď sa náhodne dotkneš jej ramena alebo keď ju objímeš? Nevadia jej tieto dotyky alebo sa odvracia?
 • Pozerá sa ti často priamo do očí? Dotýka sa ťa často, sama od seba?

Pokiaľ sú tvoje odpovede na tieto otázky kladné, tak tam stále existuje šanca. Ale ani v tomto prípade by si jej nemal povedať priamo, že sa ti páči. Pretože by to pre ňu mohlo predstavovať šok. Nepredstavuješ pre ňu sexuálnu hrozbu. Keď sem tam na ňu vytiahneš nejaký joke… nič tým nepokazíš.   Ak ťa zasype smajlíkmi, tak máš stále šancu na to, aby si prerazil friendzonu. V opačnom prípade budeš aspoň vedieť, že už si  v nej veľmi hlboko, bez možnosti návratu. Na záver by som ti chcel povedať, že ide vždy o to, ako sa postavíš k problémom v komunikácii.  V tom sa skrýva mágia. -Deryl

82% žien počas karantény zaplavilo aplikácie ako Tinder

Získaj prístup k môjmu podrobnému systému, ktorý ťa naučí ako ovládnuť Online zoznamovanie prostredníctvom psychologických princípov vďaka ktorým sa zapáčiš každej žene.

KLIKNI, ABY SI SA DOZVEDEL VIAC