Nikto z nás nechce byť obmedzený len na ľudí, ktorých nám niekto predstavil alebo ktorých poznáme zo školy/práce atď. Sme ale obmedzovaný sociálnym tlakom, ktorý nám hovorí, že osloviť babu nie je normálne a nerobí sa to.

Všetci máme slobodnú vôlu v tom s kým sa rozprávame a máme možnosť prihovoriť sa komukoľvek a kdekoľvek.
Ak chceme spoznať nové dievča prvá vec ktorú musíme urobiť je osloviť ju. Veľa ľudí si myslí, že na to, kde môžete osloviť babu sú nejaké pravidlá. Nie sú. Nové dievča môžete spoznať kdekoľvek. Môže to byť kňižnica, ulica, bar, obchod, kúpalisko, dokonca aj hromadné dopravné prostriedky. Na niektorých miestach to ide ľahšie ako na iných, ale všade je to možné.

Vedieť osloviť babu je základná zručnosť ktorú ak si privlastníte, nebudete sa musieť báť, že zostanete sami. Keď prekonáte váš strach z oslovenia a prídete za babou mali by ste niečo povedať.

Nesnažte sa používať vopred pripravené hlášky. Stačí aj obyčajné “Ahoj!“ ale kľudne to môže byť aj nejaká vtipná poznámka. Neexistuje žiadna univerzálna hláška ktorá by vždy fungovala. Predstavte sa jej. Ak by nemala čas alebo sa ponáhlala zoberiete si jej kontakt. Toto vždy urobte keď bude vaša interakcia v dobrej časti. Nenavrhujte jej že sa stretnete alebo, že chcete jej číslo, keď neviete čo povedať alebo len tak z ničoho nič. Spravte to vtedy keď sa bude smiať alebo keď ju zaujmete. Takto je šanca, že povie “áno“ oveľa väčšia. Najlepšie je, ak ju neviete zobrať na rande hneď, aby ste jej ho navrhli tam a dohodli si ho vopred.

Nevymýšlajte presný čas a dátum. Viem, že to tak znie viac mužne, ale nechcete aby vás baba odmietla len preto, lebo čas ktorý ste vy vymysleli jej nevyhovuje. Spýtajte sa jej kedy môže, znížite tým aj tú možnosť, že nepríde, lebo čas vyberala sama. Po tom čo ona vybrala čas je to na vás, nenechajte ju robiť rozhodnutie, kam pôjdete za vás.

Vyberte jednoduché rande. Nemusí to byť nič zábavné ani rozprávkové. Ide len o to aby ste sa vy dvaja mohli lepšie spoznať. Preto vyberajte nejaké jednoduché miesto. Nechoďte s ňou nikam, kde by vás niečo iné vyrušovalo. Čiže veci ako bungee-jumping alebo paintball niesu najlepšie. Ak jej to navrhnete príliš rýchlo môže sa zlaknúť. Vyberte niečo kludné ako piknik, kaviareň, prechádzka, večera alebo film u vás alebo u nej.

Ak vám povie “nie“ nevzdávajte sa. Nič sa nestane. Ak to nieje nejaké kruté môžete to otočiť. Buďte trochu dramatický “Zlomila si mi srdce, chcel som byť tvoj princ. :)“ Ak sa zasmeje máte šancu. Povedzte jej nech si to rozmyslí. Pozvite ju znova o týždeň. Ak sa nenecháte odradiť budete v jej očiach veľmi atraktívny. Neveríte mi? Skúste to.

Ak vám povie áno ostante kľudný. Nebuďte nervόzny, nehovorte jej o rande a ani o tom, že ste radi, že povedala áno. Rozprávajte sa ako doteraz. Ak vás nič nenapadne, spýtajte sa jej čo plánuje na zbytok dňa.

V prípade, že sa ani jeden z vás neponáhla po pár minútach ju skúste presunúť niekam inam. Ak to spravíte už nebudete len niekto s kým sa nezáväzne baví, ale niekto s kým išla a súhlasila s tým aby ste ju spoznali. Toto môže byť scenár ako: oslovíte ju ,chvíľu ste na mieste a potom si idete sadnuť do kaviarne. Kľudne sa s ňou môžete aj prechádzať. Nemusíte ju brať do kaviarne, ale je dobré si s ňou niekam sadnúť. Čím viac miestami spolu prejdete tým viac sa jej bude zdať, že vás pozná, lebo uvidí vašu tvár pred viacerými miestami.

Takto ste spoznali nové dievča. Zoberiete ju na rande a potom s ňou budete pokračovať podľa vašich úmyslov.