Psychológia zvádzania

Ako prekonať strach, nadobudnúť sebavedomie a stať sa príťažlivým pre ženy

Závislosť na výsledku, strach a komplex menejcennosti

Pri záujme o zvádzanie a o to, ako získať ženy sa musíme zastaviť hneď na začiatku a vysvetliť si, čo vlastne zvádzanie je. Zvádzanie žien totiž nie je statické, ale dynamické. Nemá pevnú štruktúru, kde A povedie k B a B povedie k C. Každý moment, kedy zvádzate ženu, kráčate po tenkom ľade a o jeho zdolaní rozhoduje vaša aktivita, schopnosť adaptácie na neznáme situácie, schopnosť improvizácie a taktiež náhoda.

Pri záujme o zvádzanie sa musíme zastaviť hneď na začiatku a vysvetliť si, ako vlastne funguje. Pri práci s prevažne nie veľmi skúsenými mužmi som si všimol totožný prístup k baleniu žien. Uvedomia si, že s ich sociálnym a milostným životom to nie je tak, ako by si želali a tak začnú hľadať odpoveď a vydajú sa tento problém riešiť. Doteraz je všetko ok, ale…

Ako chcú daný problém riešiť?

Typickým, nám vlastným spôsobom. Logicky. Vychádzajú z toho, že ak ich schopnosti zvádzať nie sú dostatočné, robia niečo zle. Myslia si, že:

  • Nevedia o čom sa so ženou rozprávať.
  • Nevedia, ako ju osloviť.
  • Nevedia, kedy ju pobozkať.
  • Nevedia, ako ju zbaliť.
  • …atď.

Myslia si, že majú problém, že nemajú tie tajné zázračné formulky, alebo, že na rozdiel od iných, nedostali 6 krokový návod, ktorý otvorí každé nohy. A tak začnú hľadať, čítať blogy, knižky, magazíny, komunikovať s úspešnými mužmi… Ale nič sa akosi nemení a oni sú na tom istom mieste. Žiadna rada totiž nie je dosť dobrá. „Pri pokuse o bozk v článku Y totiž hrozí, že sa stane Z a to ja riskovať nebudem. Pri priamom oslovení mi povie, že o mňa nemá záujem a ja sa budem cítiť ako debil. Nie, nič také. Daj mi prosím niečo, čo funguje na sto percent.“ Všímate si to? Chcú odpoveď na problém. Odpoveď príde, avšak nikdy im nie je dosť dobrá. V danej situácii sa totiž môže stať milión ďalších vecí a čo potom?

Toto je stav, ktorý signalizuje hlbší problém. Všetky otázky sú len následkom problému askutočným problémom je nízke sebavedomie asebadôvera vo svoje činy.

Zvádzanie totiž nie je statické, ale dynamické a stať sa v ňom môže čokoľvek. Na výber mám len zdvoch prístupov. Buď môžem donekonečna hľadať odpoveď na každú možnú situáciu, ktorá nastane, alebo môžem vykročiť slepo vpred aj bez skúsenosti a dúfať, že moje rozhodnutia budú natoľko dobré, aby mi priniesli želaný výsledok.

Ako mužov nás však blokuje viacero myšlienok. Či už je to pocit, že nie sme dosť pekní, zaujímaví, bohatí, alebo, že ženy sú viac ako my… Postupne ich teraz preberieme rad za radom.

Ako si zvýšiť sebavedomie a odbúrať iracionálne presvedčenia

Keď príde na otázku, čo je tá neviditeľná sila, ktorá nás drží a nepustí k činom, odpoviem jednoducho: strach. Lenže problém je širší a myšlienok je viac. Ľudský mozog je totiž príliš inteligentný na to, aby si niečo také priznal len tak ľahko a tak nás zásobuje tisíckami myšlienok a presvedčení. Síce nám nikdy nepovie, čo máme spraviť, ale za to nás drží v nehybnosti a trpezlivo nám vysvetlí, prečo práve my ženu nemáme.

Čítať ďalej…

Ako zaujať ženu a ako vzbudiť záujem

Príťažlivosť vzniká vmomente, kedy vás žena spozná, kedy zisťuje vaše hodnoty, zisťuje aký ste. Sú tieto stavy zlučiteľné s jednaním tak, aby ste sa jej zapáčili? Bude mať pocit, že vás skutočne spoznala, pokiaľ jej budete pritakávať na všetko, čo povie? Nie.

To čo chcete je, aby ona reagovala na vás. Chcete byť zdrojom nových myšlienok a nie sa viesť na jej vlne. Chcete prinášať zábavu a inovácie, nie slepo nasledovať ju. To je to, čo vás robí jedinečným a zaujímavým.

Čítať ďalej…

Ako byť príťažlivý pre ženy z hľadiska evolučnej psychológie

Naša hodnota definuje to, nakoľko sme príťažliví. Čím vyššiu hodnotu vyžarujeme, tým sme pre ženy príťažlivejší. Vo svete áut môže byť hodnotou kvalita použitých materiálov, plastov, dizajn, komfort, tradícia… Preto má pre nás BMW vyššiu hodnotu, ako Dacia a preto sme zaň ochotní dať väčšie množstvo peňazí.

Čo ale predstavuje hodnoty pre nás, pre ľudí? Čo sú charakteristiky, ktoré definujú osobnosť ako hodnotnú?

Čítať ďalej…

Ako prekonať strach

Strach buď ovláda mňa, alebo ho ovládam ja. To je všetko. Ešte pred hlbším rozobratím toho, čo strach je, kde vzniká a ako ho prekonať… prečo by sme ho vôbec mali mať chuť prekonať? Pretože strach je bariérou, ktorá nás delí od úspechu.

Neúspech je prirodzeným stavom, ktorý zažívame vždy, pokiaľ prestaneme pracovať. V prípade, kedy našej práci predchádza blok, akým je strach, musíme ho jednoducho prekonať. V opačnom prípade sme odsúdení k neúspechu – v tomto prípade k nedostatku žien v našom živote, prípadne nedostatok žien s kvalitami, aké od nich očakávame.

Čítať ďalej…